w

Czy używać Auto-Focus podczas kręcenia filmu pod wodą?

Odwieczne pytanie, czy używać systemu Auto-Focus pod wodą? A jeśli nie, to czy warto korzystać z manualnego ustawiania ostrości i kiedy? Kręcenie podwodnego filmu wymaga od nas doskonałej pływalności.

Oczywiście im ktoś mniej dośwaidczony, tym często AF jest jedynym sposobem na zrobienie “ostrego” ujęcia. Odchodzi nam manualne ostrzenie, które potrafi być dość uciążliwe a czasem wręcz niemożliwe.

Z biegiem gdy nasze doświadczenie rośnie, możemy zacząć przygodę z ostrzeniem manualnym. To pozwala nam dokładnie zapanować nad ostrością obiektu, który filmujemy. Więcej o ostrzeniu możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Czy używać Auto-Focus pod wodą?

Gdy nauczymy się filmować bez Auto-Focusa otwiera się przed nami możliwość korzystania z obiektów manualnych. Możemy skorzystać wtedy z dedykowanych obiektywów typu Cine. Wiąże się to oczywiście, z inwestycją w dedykowaną obudowę i sprzęt dobrej jakości.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Apeks DSX – nowy komputer techniczny

Nowe komputery nurkowe Scubapro LUNA 2.0 oraz LUNA 2.0 AI

Nowe komputery nurkowe Scubapro LUNA 2.0 oraz LUNA 2.0 AI