w

Nowa latarka do nurkowania od Ammonite System

Polska firma Ammonite System zaprezentowała najnowszy model swojej latarki nurkowej Helios. To już kolejny produkt tej firmy specjalizującej się w dostarczaniu wysokiej jakości latarek wodoodpornych specjalnie przygotowanych pod nurkowanie.

Helios – jasność w oparciu o diody LED

I niech nastanie światło… Helios został wyposażony w nowoczesne diody LED przygotowane pod długotrwałą pracę oraz zmniejszony pobór energii. W obudowie drzemią trzy diody LED CREE® XPL, co przekłada się na światło o intensywności 3000lm i mocy 35W.

Diody CREE to jedna z bardziej docenianych marek w świecie LED. Diody te charakteryzują się bardzo dobrym oddaniem barw przy jednoczesnym zachowaniu podwyższonej wytrzymałości. Zastosowanie nowoczesnych diód na pewno zaowocuje bezawaryjnym działaniem na nadchodzące lata użytkowania.

Zastosowanie nowej diody wraz z połączeniem z wydajnymi akumulatorami da nam wiele godzin światła pod wodą. Helios został wyposażony w potrójny przełącznik magnetyczny o różnych stopniach jasności. W przypadku niskiego poziomu naładowania akumulatora, latarka powiadomi nas o tym wcześniej.

No więc ile będzie świecić się zapytacie? Zobaczcie sami krótkie zestawienie producenta jak wygląda długość pracy przy mocy ustawionej na 100%.

I tak w zależności od pojemności akumulatora:

  • 7 AH LITHIUM – do 2H
  • 12 AH LITHIUM – do 3H 15′
  • 18 AH LITHIUM – do 5H 10′
  • 24 AH LITHIUM – do 7H

Wysoki standard wykonania

Już od lat nowoczesne źródła światła dla nurków podlegają miniaturyzacji. Jeszcze kilka lat temu, głowice latarek były duże i nieporęczne. Dziś to wszystko się zmieniło dla wygody. Głowica latarki Helios jest niewielkich rozmiarów (101mm x 48mm). Oczywiście im większy akumulator weźmiemy ze sobą tym cięższy będzie to zestaw. Dodatkowo producent informuje, iż model jest przygotowany do pracy na głębokościach sięgających do 200m.

Miejmy nadzieję, że będziemy mieli przyjemność testować dla Was tę latarkę by przekazać nasze uwagi odnośnie jakości wykonania i jakości świecenia. A już dziś zapraszamy zaintereswoanych do odwiedzenia strony AS gdzie znajdziecie ten i wiele innych ciekawych produktów.

Produkt dostępny na stronie producenta: http://ammonitesystem.com/led_helios.php

Helios w Działaniu

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kurs PADI Divemaster

Zegarek dla nurków Casio GWN-Q1000