w

Nurkowanie – ciekawe badania dotyczące dekompresji

Przystanki dekompresyjne i sam sposób ich obliczania jest bardzo ciekawy. Jeszcze do nie tak dawna nie było głębszych badań porównawczych dla modeli dekompresyjnych. Ten materiał video przybliża więcej nt. dekompresji.

Dekompresja i modele dekompresyjne w nurkowaniu

Im głębiej i dłużej chcemy nurkować tym częściej będziemy robić przystanki dekompresyjne. Warto już teraz zbierać informacje dotyczące zminimalizowania wystąpienia choroby dekompresyjnej oraz analizy, który model dekompresyjny jest najbezpieczniejszy.

W filmie przedstawiono wiele ciekawych wniosków i postarano się przybliżyć w prosty sposób problemy związane z dekompresją, tkankami oraz modelami dekompresyjnymi.

Film ten jest świetny wstępem dla wszystkich myślących o nurkowaniu technicznym. Na pewno podstawowa wiedza się przyda w dalszych dążeniach do głębszych i dłuższych nurkowań a jednocześnie by zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaawansowany komputer nurkowy – Heinrichs Weikamp OSTC 4

Freediving – nurkowanie na bezdechu jako sport