w

Nurkowanie Jaskiniowe – Wybór pasji nad ryzyko

Nurkowanie jaskiniowe należy do najbardziej ekstremalnego rodzaju nurkowania. Wiąże się ono z dużym ryzykiem ale nie brakuje pasjonatów oraz nurków “naukowych”, którzy są gotowi dalej nurkować, nurkować z pasją i oddaniem.

Nurkowanie Jaskiniowe – Nauka

Jeśli myślimy o nurkowaniu jaskiniowym, warto dopisać, że ostatnie 10lat to bardzo duży rozwój ekspedycji naukowych do jaskiń. Zarówno jeśli chodzi o badanie i eksplorację jak również zachowanie naturalnego środowiska w zalanych jaskiniach.

Coraz więcej organizacji oraz uczelni decyduje się na ekspedycje jaskiniowe z butlą na plecach. Widoczny jest również rozwój zainteresowania nurkowaniem jaskiniowym wśród “amatorów”. Ale więcej o pasji dowiecie się z tego niesamowitego dokumentu od National Geographic.

Warto wiedzieć i pamiętać, iż dzięki nurkowaniu jaskiniowemu mamy możliwość korzystania z systemu Sidemount, przeznaczonego właśnie pod nurkowania jaskiniowe. Zapotrzebowanie na sprzęt jaskiniowy również pozytywnie wpływa na rozwój technologii Rebrider’ów.

Chcesz poznać kolejne przygody z udziałem Kenny Broad? Oto i one:

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nurkowanie specjalizacja DEEP zakończona sukcesem

Test maski Tecline Frameless Super View