w

Nurkowanie specjalizacja DEEP zakończona sukcesem

Specjalizacja nurkowa DEEP – No i udało się poszerzyć uprawnienia nurkowe do 40m głębokości. A na tej głębokości na Honoratce nie wiele można ciekawych rzeczy pooglądać. Chodź bycie na 37,5m głębokości to niezapomniane przeżycie.

DEEP za nami, czekamy na kolejne kursy

No i specjalizacja głębokiego nurkowania w ramach rekreacyjnego nurkowania już za nami. Teraz czekamy na kolejne ciekawe szkolenia. Fajnie było wypróbować nurkowania na tej głębokości. Ciekawe przeżycie i faktycznie da się do tego przyzwyczaić.

Oczywiście poszerzenie swoich limitów to otworzenie zupełnie nowej karty w życiu nurka. Teraz pozostaje korzystać z nurków i wykonywać ich w doświadczonej grupie jeszcze więcej. Dopiero za 50-100 nurkowań na granicy 40m będziemy mogli powiedzieć, tak nurkowanie na tej głębokości robimy już w oparciu o doświadczenie.

40m pod powierzchnią wody

Magiczna granica 40m, to najgłębsze dozwolone nurkowanie dla nurków rekreacyjnych. By zbliżyć się do tej granicy, należy zakończyć z powodzeniem specjalizację DEEP. My już ją zakończyliśmy!

Schodzenie na 40m, trochę trwa szczególnie, gdy płyniesz po dnie… spoglądasz na komputer, pokazuje on 26,27,28… 30m i wiesz, że kolejne metry jeszcze przed Tobą.

Tak samo gdy się wynurzasz… trwa to znacznie dłużej niż wynurzenie z 18m. Już głębokość 30m daje Tobie poczucie “powolnego powrotu” a kolejne 10m tylko pogłębia ten efekt. Jest ciemno, jest zimno, tylko światło latarki oraz sprawdzasz gdzie znajduje się Twój Buddy/Instruktor.

Oczywiście zrobiliśmy to!

Na fotkach, Wiesław, Oliwier i dwa Marciny / CN Płetwal – Honoratka 3.2.2018

Wczorajsze nurkowanie również było pełne ciekawych przygód pod wodą więc wspominamy jako dzień, w którym działo się wiele! Gorąco polecamy!

Trzeba oczywiście iść dalej. Nie tylko skończyć na 40m ale również iść na szkolenia techniczne. Ale nim na szkolenia techniczne się wybierzemy, potrzebujemy dobrze opanować podstawy nurkowania. A aby opanować wszystko czego się uczymy na nurkowaniu potrzebny jest czas i powtarzanie ćwiczeń.

Im więcej nurkujecie tym lepiej nurkujecie… tak więc rok 2018 to ćwiczenia i nurkowania a rok 2019 przyniesie nam dużo zabawy w kursy techniczne.

Mamy plan szkoleń nurkowych w sezonie 2018

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idealny Buddy – jak znaleźć idealnego partnera nurkowego?

Nurkowanie Jaskiniowe – Wybór pasji nad ryzyko