w

Odwiedziłem IDF Meeting 2019

Nurkowanie jest świetnym zajęciem, ale nie samym przebywaniem pod wodą się żyje. Czasem trzeba wybrać się na nurkowe spotkanie, wciąż się uczyć i rozwijać. IDF Meeting to spotkanie branżowe federacji IDF pełne ciekawych informacji o nurkowaniu oraz niesamowitych osób.

Wybrałem się na tegoroczny IDF Meeting 2019 imprezę dla instruktorów oraz sympatyków tej polskiej federacji nurkowej. Wyjazd się udał i w przyszłym roku również weźmiemy udział w imprezie.

Nie będę pisał jakie szkolenia zafundowała nam federacja, ale raczej skupię się na opisie, czemu warto brać udział w tym wydarzeniu.

Aspektami, na które szczególnie zwróciłem uwagę to:

  • wiedza – niesamowicie interesujące prelekcje. Część opisywała zmiany w samym IDF’ie oraz podsumowanie 4 lat działania organizacji. Inne prelekcje pokazywały ciekawe aspekty wiedzy nurkowej czy praktyki i doświadczeń zarówno nurków technicznych, jak i instruktorów.
  • inspiracja – inspiracja do poznawania nowych standardów, dzielenia się wiedzą, rozmów o tematach nurkowych oraz dalszego nurkowania. Wraca się z takiego wyjazdu z naładowanymi akumulatorami by działać kolejny rok, i kolejny, i kolejny.
  • ludzie – to chyba najważniejszy element wyjazdu. Nagle w jednym miejscu spotyka się około 80 praktyków, rozmawiacie tylko o nurkowaniu oraz o procesach szkolenia. Wymiana doświadczeń, świetne spotkanie. No i nie czujesz się wyobcowany, mimo że nie jesteś członkiem IDF. Nikt nie dyskutuje nad wyższością różnych federacji, wszyscy za to dzielą się kontaktami oraz własnym doświadczeniem. To właśnie mieszanka doświadczeń oraz chęć tworzenia czegoś nowego napędza IDF do działania.
  • projekty – jest szansa, że zostaniesz zaproszony do różnych ciekawych projektów nurkowych. Mi udało się porozumieć w sprawie kilku wspólnych projektów, które będziemy prowadzić i promować na stronach Nurek Amator. Bez wyjazdu i rozmowy nie udałoby się dołączyć do tak ciekawych imprez. Od razu podziękowanie za zaproszenie i działamy!

Na pewno IDF Meeting to miejsce, gdzie warto się pojawić. Dowiedzieć się nowych rzeczy, poznać nowe standardy i przedyskutować różne projekty nurkowe. W przyszłym roku również dołączymy do grupy i będziemy oczekiwali na spotkanie.

Przecież nie ma nic lepszego niż wspólne spotkanie dookoła pasji, jakim jest nurkowanie. I właśnie nurkowanie było głównym tematem rozmów, jakie prowadziliśmy przez cały wyjazd.

Małe video podsumowanie tegorocznego meetingu

Podsumowując, spotkanie naprawdę udane, widać, że federacja IDF się rozwija oraz ma pomysł na swoją przyszłość, a to tylko potwierdza, że Polacy również mogą stworzyć wartościową organizację nurkową. Trzymamy kciuki na nadchodzący rok 2019 oraz czekamy na IDF Meeting 2020, na który również chcemy się wybrać, może i w szerszym gronie.

IDF na Facebook: https://www.facebook.com/InternationalDivingFederation/

Strona IDF: https://www.idf-global.com

A tak wyglądał IDF Meeting w 2018 roku

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Freediving – kolekcja Predator od Bare

Anatomia systemu CCR