w

Porównanie latarek zmiennoogniskowych Halcyon Focus 2.0 vs Ammonite LED Nautilus

Latarki zmiennoogniskowe to uniwersalne rozwiązanie dla wymagających nurków. Nie tylko pozwalają cieszyć się szerokim światłem, gdy tego potrzeba, ale również dają możliwość przestawienia strumienia światła na wąską wiązkę komunikacyjną.

Uniwersalna latarka nurkowa

Co, gdy podczas jednego nurkowania potrzebujesz wąskiego i szerokiego strumienia światła? Wtedy możesz zabrać pod wodę dwie osobne latarki lub wybrać latarkę o zmiennej ogniskowej. Stworzenie dobrej jakości latarki zmiennoogniskowej nie jest proste. Teraz na rynku mamy
dwie firmy, które robią to dobrze.

Od wielu lat, niedoścignionym standardem nurkowym była latarka Halcyon Focus 2.0. To naprawdę świetny sprzęt, któremu niczego nie brakuje. Przez długie lata była to jedyna latarka na rynku, o tak uniwersalnej i wytrzymałej konstrukcji i dobrej mocy.

Teraz na rynek trafił model LED Nautilus (40W mocy) od polskiej firmy Ammonite System. Wyścig o miano najlepszej latarki zmiennoogniskowej rozpoczął się.

Porównanie latarek

Oto bardzo ciekawe porównanie obu systemów. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Czy to bardziej subtelnego Focus’a czy może mocniejszego Nautilus’a. Wybór nie jest prosty, obie latarki wyglądają i działają świetnie!

Która latarka dla Ciebie jest najlepsza? Daj znać w komentarzu czego używasz 😉

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szkolenie z podstaw podwodnej fotografii – PADI Digital Underwater Photographer

Deep Stops w nurkowaniu rekreacyjnym i technicznym