w

Richelieu Rock – Similan – Tajlandia

Jedno z najciekawszych miejsc nurkowych na świecie. Oczywiście to miejsce będzie niewątpliwie idealne, gdy lubicie koralowce i kolorowe ryby. Ten przepiękny film sprawi, że będziecie chcieli tam pojechać. Ponurkować z łodzi i świetnie spędzić czas.

Muszę przyznać, że dawno nie widziałem tak dużej liczby ryb i tak fajnych raf. Patrząc na to miejsce, aż przestaje się myśleć o Egipcie i zaczyna planować wyjazd do Tajlandii.

Richelieu Rock jest odosobnionym szczytem około 10 km na wschód od wysp Surin i 100 km na północ-wschód od wysp Similan.

Sam szczyt skały jest widoczny tylko podczas odpływu. Pod powierzchnią Skała Richelieu ma kształt podkowy, składający się z kilku grup skał, szczytów, nawisów i małych jaskiń.

Opada najbardziej stromo po stronie północnej i zachodniej, podczas gdy strona południowa łagodniej opada po „wnętrzu” podkowy.

Maksymalna głębokość wynosi około 35 metrów, ale można ją nurkować głównie na 20 – 28 metrach.

Nurkowaliście tam? Podobało się? Dajcie nam znać czy ta miejscówka, spełniła wasze nurkowe oczekiwania. Już wkrótce, więcej pięknych filmów dotyczących Tajlandii.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Włoski wrak SS Probitas 1943 – nurkowanie w Albanii

O rebach i nie tylko, wywiad z Maciejem Juraszem