w

Richelieu Rock – Similan – Tajlandia

Jedno z najciekawszych miejsc nurkowych na świecie. Oczywiście to miejsce będzie niewątpliwie idealne, gdy lubicie koralowce i kolorowe ryby. Ten przepiękny film sprawi, że będziecie chcieli tam pojechać. Ponurkować z łodzi i świetnie spędzić czas.

Muszę przyznać, że dawno nie widziałem tak dużej liczby ryb i tak fajnych raf. Patrząc na to miejsce, aż przestaje się myśleć o Egipcie i zaczyna planować wyjazd do Tajlandii.

Richelieu Rock jest odosobnionym szczytem około 10 km na wschód od wysp Surin i 100 km na północ-wschód od wysp Similan.

Sam szczyt skały jest widoczny tylko podczas odpływu. Pod powierzchnią Skała Richelieu ma kształt podkowy, składający się z kilku grup skał, szczytów, nawisów i małych jaskiń.

Opada najbardziej stromo po stronie północnej i zachodniej, podczas gdy strona południowa łagodniej opada po „wnętrzu” podkowy.

Maksymalna głębokość wynosi około 35 metrów, ale można ją nurkować głównie na 20 – 28 metrach.

Nurkowaliście tam? Podobało się? Dajcie nam znać czy ta miejscówka, spełniła wasze nurkowe oczekiwania. Już wkrótce, więcej pięknych filmów dotyczących Tajlandii.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Włoski wrak SS Probitas 1943 – nurkowanie w Albanii

O rebach i nie tylko, wywiad z Maciejem Juraszem