w

Sea Silencer – wycisz automat oddechowy do nurkowania

Nurkowanie w zupełnej ciszy na obiegu otwartym / Poseidon Cyklon 5000

Czy zastanawialiście się jak zmniejszyć hałas powodowany automatem nurkowym? Na to pytanie stara się odpowiedzieć firma Sweeney Engineering llc ze swoim produktem “Silent Diver”.

Nurkowanie w zupełnej ciszy na obiegu otwartym / Poseidon Cyklon 5000

Cichy obieg otwarty

Nie bez powodu rebreadery mają powodzenie wśród biologów, filmowców czy osób chcących mieć bliższy kontakt z podwodnymi zwierzętami. Nurkowanie w pełnej ciszy, daje szansę na obcowanie z morskimi mieszkańcami w dużej bliskości.

Aktualnie firma prowadzi prace nad wdrożeniem do sprzedaży produkt przeznaczony pod automaty Poseidon Cyklon 5000, w przyszłości również mają powstać produkty pod inne marki automatów.

Co ciekawe, montaż może być przeprowadzony samodzielnie, bez specjalnych narzędzi oraz potrzeby długotrwałego serwisu i czasu potrzebnego do montażu. Oto poniżej zobaczycie jak wygląda montaż pod drugi stopień Cyklona.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Już wkrótce więcej informacji na stronie producenta:

https://www.sweeneyengineeringllc.com/product/sea-silencer/

Montaż do drugiego stopnia

Montaż wygląda banalnie prosto, ciekawi jesteśmy jak zmniejszy się hałas w stosunku do standardowego rozwiązania. Ciekawą sprawą, może też być zagadnienie oporu wydychania czy wpłynie w jakiś sposób na działanie samego automatu.

Testy basenowe

Trwają testy basenowe nowej konstrukcji. Jak widać, nie ma jeszcze pełnego efektu wyciszenia, ale ciszej jest. Oczywiście jak to zawsze z nowymi produktami, potrzeba jeszcze testowania i sprawdzania by powstała perfekcja.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z wizytą w firmie D.U.I

Pod ciśnieniem – pobić rekord Polski