w

Skrzydło kupione – Dive System Tech Deep

Miał być OMS, padło na Dive System. Oczywiście zadecydowały finanse, czyli kupiliśmy skrzydło możliwie najlepsze w dobrej cenie. Zaoszczędzone fundusze przeznaczymy na inny również potrzebny sprzęt nurkowy.

Skrzydło Dive System

Wybraliśmy możliwie najlepszy model skrzydła, który ma nam posłużyć najbliższe 2-3 sezony. Wybór padł na Dive System Tech Deep 40+40. Czyli podwójny inflator dla głębokich nurkowań w piance. A jednocześnie zapasowe części gdyby przyszła potrzeba do skorzystania z inflatora od drugiego worka. Oczywiście nie zakładamy tego typu wydarzenia.

Udało się zakupić skrzydło ze sprawdzonego źródła, w dobrym stanie i bardzo okazyjnej cenie. Tak więc mamy nasze nowe skrzydło. Jak tylko je doposażymy i opływamy, przedstawimy wam naszą opinię czy warto wybrać DS.

Wygodna uprząż była dla nas istotna, dodatkowo dobrej jakości powłoka worka, wytrzymałe szybkozłączki, oraz system który posłuży nam zarówno do pojedynczej butli jak i do twina. Worek oczywiście monstum, ale takie było założenie zakupowe.

Płyta stalowa, kieszenie balastowe i wszystko na swoim miejscu. Teraz czekamy na przesyłkę oraz pierwsze testy już w przyszłym tygodniu…

Jak uzasadnić zakup skrzydła?

No obok samej wygody nurkowania oraz rozwoju swojego sprzętu i konfiguracji jak uzasadnić zakup swojej drugiej połowie? No to jednak jest jakiś wydatek… ale matematyka jest prosta i działa na naszą korzyść.

Jeśli wypożyczasz z CN jacket + balast, średnio płacisz 20zł balast + 25zł jacket na każdym nurkowaniu. Czyli jedno nurkowanie to dodatkowy koszt 45zł co przy dużej ilości nurkowań rocznie daje sporą sumę.

Kupując np. używane skrzydło zapłacisz średnio 1500zł + używany balast to ok. 200zl. Sumując otrzymujemy 1700zł za sprzęt, który posłuży nam kilka kolejnych lat. Dzieląc cenę zakupu przez wypożyczenia otrzymujemy przy zaokrągleniu w górę 38. Czyli po 38 nurkowaniach cały system się zwróci a kolejne nurkowania to sam zysk.

Dla niektórych 38 nurkowań to dużo i robią tę liczbę w 2-3lata (tak, też są niedzielni nurkowe po 10 nurków rocznie), dla nas 38 nurkowań to kilka miesięcy lub dwa duże wyjazdy nurkowe… matematyka jest prosta, a żona namówiona 🙂

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tajemnice podwodnych światów

O płycie i uprzęży – słów kilka