w

TDC-3 czyli nowy komputer dla nurków technicznych

TDC-3 to nowy komputer nurkowy, skierowany głównie do nurków technicznych. Software’owy, następca komputerów X1 oraz DR5. Produkt wprost z Kanady trafia na rynek komputerów nurkowych. Duży ekran, ciekawe funkcje to tylko kilka ciekawostek.

TDC-3 komputer dla nurków technicznych

Trochę już wiemy o nowym komputerze. Skrót TDC pochodzi od “Technical Dive Computers”. Niech was model 3 nie zmyli, poprzednie dwa modele nie trafiły do sprzedaży, były testowane jedynie przez producenta.

Komputer waży 220 gram, a obudowa wykonana jest z metalu. Komputer jest 10 gazowy, kolorowy wyświetlacz 2,2″ (320×240 TFT) oraz głębokość operacyjna do 150 metrów. Komputer oferuje dwa systemy interakcji, za pomocą dwóch przycisków piezoelektrycznych lub za pomocą pukania w obudowę. Czyli dla każdego coś miłego.

Komputer ma wspólne oprogramowanie z komputerami technicznymi starszej generacji DR5 oraz Liquision X1. TDC-3 jest teraz jedynym oficjalnym komputerem, działających na podstawie oprogramowania Multideco i V-Planner Live od Rossa Hemingway’a. Czyli połączenie tego co znaliśmy z zupełnie nowym hardware.

Z ciekawostek wykorzystanych to nowatorskie podejście do oprogramowania wykorzystanego w komputerze. Faktycznie jest to “mini komputer PC, z możliwością nurkowania”. Łączność bezprzewodowa odbywa się po WiFi.

Komputer zasilany z baterii 3,6v lub standardowego paluszka, 1,5v AA. Czas działania między 60 a 100 nurkowań. Niby wskazane czas pracy to “średnia” niestety nie wiemy co producent rozumie w odniesieniu do średniego czasu nurkowego.

Szeroki wachlarz algorytmów dekompresyjnych takich jak VPM-B, ZHL-16c oraz GF.

Strona producenta: http://www.tdc-3.com

Do oficjalnej prezentacji i testów musimy jeszcze poczekać. Informacja o nowym komputerze trafiła oficjalnie do obiegu pod koniec grudnia 2018 roku. Czy komputer odniesie sukces i stanie się godnym następcą X1? Tego nie wiemy, ale chętnie byśmy przetestowali taki sprzęt.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W poszukiwaniu sygnału – nurkowanie jaskiniowe

ISE porzucanie butli stage