w

W poszukiwaniu sygnału – nurkowanie jaskiniowe

Zimą 2016 r. Mieliśmy przywilej dołączenia do Expedition Bjurälven w północnej Szwecji. To był nasz cel od kilku lat, a podróż okazała się warta czekania. Zdecydowanie najlepiej zorganizowana wyprawa, w której braliśmy udział.

Expedycja nurkowa jaskiniowa – Szwecja

Każdy miał określoną rolę, dzięki czemu projekt był płynny. Również okoliczności były po naszej stronie i żaden dzień nie został odwołany z powodu pogody. Wyprawa będzie kontynuowana w przyszłym roku i kiedy zostanie zorganizowana po raz dziesiąty. Pomimo rocznicowych wyzwań będzie się rozwijać. Koniec linii jest poza kilkoma studzienkami i upada z trudem. Układanie nowej linii będzie trudne, nie wspominając o jej dokumentacji. Czekamy na wyzwanie.

Udokumentowaliśmy tegoroczną wyprawę z punktu widzenia Bo “Bosse” Lenandera. To on odnalazł jaskinię 37 lat temu i nadal jest aktywnym odkrywcą.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tajemnice zaginionej łodzi podwodnej Sch-311 “Kumzha”

TDC-3 czyli nowy komputer dla nurków technicznych