w

Tec Rec 50 z Maciejem Jurasz – video wspomnienia

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda szkolenie PADI Tec Rec 40-45-50? Dziś mamy niezmierną przyjemność zaprezentować wspomnienia właśnie z takiego szkolenia. Mini filmy przygotowane przez instruktora Macieja Jurasza.

Chłopaki spędzili tydzień w Dahab gdzie ostro ćwiczyli oraz poznawali tajniki nurkowania technicznego. Aż, zazdroszczę im tego wyjazdu, chodź wiem, że byli bardzo wymęczeni.

Szkolenia techniczne to nie tylko samo nurkowanie, to dużo teorii oraz radzenie sobie pod wodą z sytuacjami awaryjnymi. Maciej słynie z tego, że kurs nie jest prosty. Mamy okazję przygotować się na wiele sytuacji awaryjnych.

Tec Rec 50 – przygotowanie sprzętu

Przed samym wyjazdem trzeba przygotować sprzęt nurkowy. Oto mini wstęp do wyjazdu, jeszcze w Poznaniu chłopaki klarują sprzęt nurkowy.

Tec Rec 50 – podróż do Dahab

Jakoś do Egiptu trzeba się dostać. No i kilogramy ciężkiego sprzętu jadą z nurkami. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni.

Tec Rec 50 – pierwszy dzień szkolenia

Pierwszy dzień szkolenia to oczywiście zaznajomienie się z konfiguracją twin. Dużo większa waga, inny zestaw automatów i nowe doświadczenia z konfiguracją techniczną. Tu jeszcze humory dopisują, zmęczenia jeszcze nie widać.

Tec Rec 50 – drugi dzień szkolenia

No i zaczął się drugi dzień szkolenia… pierwsze łzy już za kursantami. Walczą dalej z coraz większą liczbą sprzętu oraz coraz bardziej wymagającymi nurkowaniami.

Tec Rec 50 – małymi krokami na przód

To już trzeci dzień szkolenia technicznego. Pierwsze nurkowanie dekompresyjne. Kończy się tec-rekreacja, zaczyna się prawdziwe nurkowanie techniczne. Już zmęczenie dopada kursantów, a przed nimi coraz większe wyzwania. Ćwiczymy, powtarzamy, znów ćwiczymy…

Tec Rec 50 – nigdy się nie poddawaj

Czwarty dzień zmagań z kursem Tec Rec 40-45-50. Kolejne wyzwania, kolejne ćwiczenia. W tym momecie widać już duże zmęczenie. Ale chłopaki nie poddają się.

Tec Rec 50 – zbliżamy się ku końcowi

Piąty przedostatni dzień kursu. Jeszcze tylko dziś i jutro nurkujemy. Jak widać kurs dobiega ku końcowi ale to nie oznacza, że odpuszczamy. Chłopaki mają co robić…

Tec Rec 50 – ostatnie nurkowanie i koniec

Szósty ostatni dzień kursu. Ostatnie nurkowanie, podsumowanie całego kursu i przygotowanie do powrotu do Polski. Chłopaki wymęczeni na maxa… aż, im współczuję ale i zazdroszczę zdobytego doświadczenia!

Tec Rec 50 – podsumowanie kursu

Maciej Jurasz podsumowuje kurs oraz przekazuje dobre słowo na koniec przygody. A raczej początek, bo teraz pozostaje dalszy rozwój swoich umiejętności.

Podobało się? Myślisz o kursach technicznych? Może zainteresuje Ciebie kurs z Maciejem. Zapraszamy na stronę Centrum Nurkowego Płetwal w Poznaniu: http://pletwal-poznan.pl/

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Apeks XL4 Plus – regulator idealny dla podróżników

Technologia 3D w archeologii morskiej - książka

Technologia 3D w archeologii morskiej – książka