w ,

Technologia 3D w archeologii morskiej – książka

Oto darmową książka o zastosowaniu zaawansowanej grafiki 3D w archeologii morskiej. Dzięki niej dowiesz się co ciekawego piszczy w opisywaniu podwodnych badań archeologicznych. Zastosowanie nowych technologii oraz ich późniejsza interpretacja. Najnowsze standardy oraz rozwiązania w opisywaniu znalezisk.

Grafika 3D w archeologii podwodnej

Grafika 3D w archeologii podwodnej

Ten recenzowany wolumin o otwartym dostępie został zainspirowany międzynarodowymi warsztatami UNESCO UNITWIN Network for Underwater Archeology, które odbyły się w Flinders University w Adelajdzie w Australii w listopadzie 2016 r. Treść opiera się, ale nie ogranicza się do prac prezentowanych na warsztatach, które były dedykowane do zapisu i interpretacji 3D dla archeologii morskiej. Tom składa się z wkładów czołowych międzynarodowych ekspertów, a także początkujących badaczy kariery z całego świata.

Treść książki obejmuje rejestrację i analizę archeologii morskiej za pomocą nowych technologii, w tym zarówno praktycznych, jak i teoretycznych. Tematy obejmują rejestrację fotogrametryczną, skanowanie laserowe, geofizyczne techniki morskie 3D, rzeczywistość wirtualną, modelowanie i rekonstrukcję 3D, integrację danych i systemy informacji geograficznej.

Główną zachętą do publikacji jest ciągła szybka zmiana metodologii archeologii morskiej w ostatnich latach oraz wyraźny wzrost wykorzystania podejść 3D i cyfrowych. Ta zbieżność technologii cyfrowych, takich jak fotografia podwodna i fotogrametria, sonar 3D, wirtualna rzeczywistość 3D i drukowanie 3D, uwypukliła pilną potrzebę rozważenia tych nowych metodologii, zarówno pod względem określenia stanu techniki, jak i do rozważenia przyszłych kierunków.

Książka do pobrania zupełnie za darmo tutaj: https://link.springer.com/book/10.1007/978-3-030-03635-5

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tec Rec 50 z Maciejem Jurasz – video wspomnienia

Weeki Wachee: Mount Doom & Deeping Stream – nurkowanie jaskiniowe