w

Termos – dobry przyjaciel każdego nurka

Z termosem warto podróżować. To jeden z tych artykułów, które nie do końca dotycząc sprzętu nurkowego ale pomagają by nurkowanie było lepsze i bardziej udane. Szczególnie, gdy wybierasz się na dłuższy całodniowy wyjazd nurkowy.

Zadbaj o ciepłą herbatę

Zawsze warto zabrać na wyprawę nurkową gorącą herbatę. Oczywiście, wcześniej trzeba zadbać o dobry termos, by herbata pozostała gorąca przez cały dzień. A uwierzcie nam, nie ma idealnych termosów. Przetestowaliśmy różne produkty, różnych producentów i do niedawna wciąż mieliśmy “zimną herbatę” po 8h od zalania wrzątkiem.

Mimo okresu wakacyjnego, nurkowanie w zimnych Polskich wodach może doprowadzić do szybkiego wygrzania organizmu. Gdy temperatura powietrza w lecie jest wysoka, temperatura wody w Polsce waha się między 12 a 14 stopni. To dużo za mało by zapewnić nam pełen komfort termiczny nurkując w piance. A gdy podróżujemy w innych okresach roku jest jeszcze zimniej. Ale… HERBATA MUSI BYĆ.

Dużo znaczy lepiej

Fajnym rozwiązaniem jest posiadanie dużego termosu. Oczywiście, można mieć 2-3 małe termosy ale potem trzeba wszystkiego pilnować, aby się nie zgubiło. Lepiej chyba mieć jeden porządny termos. My wybraliśmy o pojemności 1,9litra. Wystarcza na całodniowe nurkowanie dla 2 osób i jeszcze znajomi się mogą dołączyć.

Tak więc nie ma co brać termosu małego. Warto by termos również zapewniał utrzymanie temperatury na minimum 14-20 godzin. Nasz ostatni jednodniowy wyjazd trwał 20 godzin. Po powrocie do domu w termosie wciąż była niewypita herbata i wciąż bardzo gorąca. Wybraliśmy śliczny termos Stanley z serii Classic o pojemności 1,9l. Już chyba nie będziemy szukali innego. Ten pierwsze nurkowanie przetrwał, bez żadnej skazy i podróżował wraz ze sprzętem nurkowym. Herbatka gorąca… utrzymana w wysokiej temperaturze przez ponad 20 godzin testów. Na naszych twarzach uśmiech, bo nie musimy więcej szukać produktu wartego naszej uwagi.

Zadbaj o swój komfort

Zadbaj o swój komfort i zabieraj na nurkowania ciepły napój. Ogrzeje was a i pewno nie jeden buddy nurkowy chętnie skorzysta z gorącej herbatki. Obok dobrego odżywiania nawodnienie jest równie ważne. A jednocześnie gdy możemy się napić i przy okazji ogrzać to jest spełniony element dobrze przeprowadzonej przerwy powierzchniowej.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PADI TecRec – Film promujący szkolenia techniczne

SDI/TDI/ERDI – Film promujący nurkowanie