w

Test komputera nurkowego – Cosmiq+ od Deepblu

Test komputera nurkowego Cosmiq+ od firmy Deepblu już za nami. Oto przedstawiamy nasze spostrzeżenia oreaz uwagi dotyczącego najnowszego komputera nurkowego od Deepblu.

Komputer nurkowy to jeden z pierwszych zakupów, które powinien zrobić nurek. Całą resztę sprzętu, swobodnie wynajmie w centrum nurkowym. To komputer jest osobistym wyposażeniem, które pomoże nam w bezpiecznym nurkowaniu.

Cosmiq+ komputer nurkowy

Cosmiq+ to komputer nowej generacji. Skierowany do młodzieży, lubiących się w używaniu aplikacji mobilnych. To właśnie na smartfonie w aplikacji ustawiamy wszelkie elementy komputera. Jest to bardzo dobry przyjaciel nurka rekreacyjnego. Jeśli szukwasz komputera technicznego, Cosmiq+ się nie sprawdzi. Cosmiq+ współpracuje z platformą internetową Deepblu (https://www.deepblu.com), stworzony specjalnie dla użytkowników nowego Cosmiq+.

Razem z komputerem otrzymujemy dwa paski oraz atrakcyjne (chodź sporych wymiarów) etui przydatne podczas transportu. Aby ochronić wyświetlacz komputera dostajemy dwie folie ochronne. Ładowanie urządzenia następuje przez podłączenie magnetycznego kabla (USB 3) do tylnej części urządzenia. Wbudowany akumulator jest dużym plusem! Zapomnijmy o wymianie baterii raz na zawsze.

Co w pudełku Deepblu Cosmiq+

Cosmiq+ posłuży nam zarówno podczas nurkowania na powietrzu jak i na mieszance Nitrox do 40%. Jednocześnie, wciąż nowe wersje oprogramowania są dodawane do komputera podczas łączenia z aplikacją Deepblu.

Jakość wykonania

Komputer wygląda naprawdę ładnie. Jest dość mały i smukły. Materiał dobrej jakości do tego otrzymujemy wygodne i atrakcyjne wyglądem paski. Bateria wystarcza na 5h nurkowania, czyli przy długich nurkowaniach warto codziennie podładować komputer. Robimy to dzięki dołączonemu do zestawu kablowi magnetycznemu typu USB. Czyli możemy podładować nasz komputer np. przez gniazdo laptopa co jest dość wygodnym rozwiązaniem.

Z komputerem łączymy się dzięki łączności bluetooth. Wcześniej na nasz smartfon instalujemy oprogramowanie, dzięki któremu możemy ustawić nasz komputer pod dane nurkowanie, podzielić się swoimi logami jak i ogólnie sprawdzić wszelkie ustawienia. Niestety nie możemy dokonać zmian pod wodą za pomocą przycisków. Jest to odrobinę niewygodnym rozwiązaniem, ale z drugiej strony raz zaplanowanego nurkowania nie powinniśmy zmieniać.

Cosmiq+ został wyposażony w duży kolorowy i czytelny wyświetlacz. Wszelkie potrzebne informacje odnajdujemy dość prosto. Oczywiście, musimy tu i tam rzucić okiem na rozmieszczenie elementów, ale wszystko jest jasne i czytelne.

Jedynym minusem wyświetlacza, jest jego słaby kont pod którym widzimy dane. By zobaczyć informacje na wyświetlaczu musimy spojrzeć wprost na komputer. Niestety spoglądanie pod kątem przy tym wyświetlaczu nie działa. To jeden dość duży mankament, który wymaga od nas przyzwyczajenia się do ograniczeń ekranu.

Pod wodą komputer obsługujemy dwoma przyciskami.

Podsumowanie

Bardzo ciekawa opcja dla nurków rekreacyjnych. Cena również jest bardzo atrakcyjna (ok. 1550zł). Jest to dobry komputer na początek przygody z nurkowaniem. Jeśli jednak już dziś myślicie o poważniejszych nurkowaniach poza zakres rekreacyjny, warto pomyśleć o innym komputerze nurkowym.

W Polsce komputer do kupienia np. tutaj: https://deepblu.pl

lub na oficjalnej stronie: https://about.deepblu.com/cosmiq-dive-computer/

Deepblu Cosmiq+ - TEST
  • 9/10
    Wygląd - 9/10
  • 7/10
    Oszczędność baterii - 7/10
  • 8/10
    Intuicyjność - 8/10
  • 6.5/10
    Ekran - 6.5/10
  • 8/10
    Wygoda - 8/10
  • 10/10
    Jakość wykonania - 10/10
  • 7.5/10
    Jakość/Cena - 7.5/10
8/10

Summary

Prosty w obsłudze oraz nowoczesny komputer dla nurków rekreacyjnych. Komputer dobrze sprawdzi się tam, gdzie ważna jest prostota obsługi, czytelny ekran (nie pod wszystkimi kontami) oraz ciekawy design. Występuje w różnych kolorach zarówno obudowy jak i dodatkowych pasków.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przesłona w podwodnym wideofilmowaniu

ISE przygotowanie boi do nurkowania wrakowego