w

Test maski Halcyon H-View

Nigdy nie za dużo masek nurkowych. Mamy w redakcji maskę Halcyon H-View w kolorze czarnym i białym. Obie są wyśmienite, i obie świrenie działają pod wodą. Ale dziś porozmawiamy o świetnej masce Halcyon H-View. Niesamowicie uniwersalna, wytrzymała oraz wygodna maska dla nurka rekreacyjnego i technicznego.

Maska to jedna z pierwszych części wyposażenia, którą kupujemy. Oczywiście, nie tylko jedna z pierwszych ale najważniejszych elementów, bez których nurkowanie się nie może udać.

Jeśli nurkowałeś a maska była nie wygodna, parowała, uwierała, przeciekała lub była źle dopasowana to każdy nurek był zmarnowany. Od dobrej maski zależy, nie tylko wygoda i udany nurek ale również nasze bezpieczeństwo.

Przeciekająca maska, może nas irytować co wpływa na większe zdenerwowanie. Idealna maska, to ta, o której nie pamiętamy.

Halcyon H-View – idealne dopasowanie

To pierwsza maska, wręcz idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Jest lekka oraz posiada bardzo przyjemny silikon. Dopasowanie do twarzy nastąpiło już od pierwszego nurkowania.

Oczywiście, nową maskę musimy przygotować. Tu w ruch poszła zapalniczka, pasta do zębów oraz coca-cola. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Już po 2gim czyszczeniu, maska przestała parować. To był czas by zabrać się za testy w ciepłych i zimnych wodach.

Czarna czy biała? Och, ciężki wybór… ale mamy obie… / Bali 2019

Nawet największe nosy będą wygodnie się czuły w modelu H-View. Sam nosek maski jest wręcz idealnie spasowany i nie obciera. A dla niektórych, to bardzo ważny element spasowania. Maska dobrze dopasuje się zarówno do wąskiej jak i szerokiej twarzy.

Klasyczna czerń, ale również dostępny w kolorze pięknej bieli

Pojedyncza szyba H-View

Osobiście uwielbiamy maski z pojedynczą szybą (szyba niedzielona). Więc miętę do H-View poczuliśmy od pierwszego nurkowania. Maska posiada szybę hartowaną o wysokiej przeźroczystości. Oznacza, to nic więcej jak idealne oddanie podwodnego świata w jak najjaśniejszych kolorach.

To wysokiej jakości szkło, osadzone w silikonowym wykończeniu najwyższej jakości. Na górnej części znajdziemy piękne logo Halcyon’a a na samej szybie oznaczenia H-View.

Jakość wykonania bez zastrzeżeń. Od razu widzimy, że maska Halcyon H-View to towar z półki premium. Tak samo jak jej cena (ok. 389zł). Wysoką cenę możemy sobie usprawiedliwić, świetną wygodą, jakością wykonania i faktem, że maskę kupujemy na wiele lat (lub do końca naszej przygody z nurkowaniem).

Ponad 200 nurków z Halcyon H-View

Do napisania tego testu potrzebowaliśmy sporo czasu. Na początku, podchodziliśmy do tej maski jako do naszego backupu. Jednak po wielu nurkowaniach (ponad 200 nurków w tej masce), stała się ona naszą ulubioną maską. Dziś nasze inne maski, lądują do kieszeni na zapas a H trafia na nos.

Do wyboru mamy kolor czarny i biały. Podobno, kolor biały ma lepszy silikon od modelu czarnego. Po dłuższych testach, nie zauważyliśmy dużej różnicy. Może, faktycznie biały silikon jest minimalnie miększy. Ale może to również być odczucie spowodowane samym wyglądem koloru białego.

Czarny czy biały? Zawsze nie wiemy co wybrać…

Czy warto kupić Halcyon H-View?

Też pytanie! Jeśli szukasz super maski, o małej objętości, fantastycznej wygodzie i jakości premium H-View jest dla Ciebie.

Do dnia dzisiejszego, wciąż jest to nasza ulubiona maska, która ląduje z nami w wodach ciepłych i zimnych. Maskę zakładamy i zapominamy, że jest założona. Zupełnie nic nie przecieka i nic nie uwiera. Maskę możemy polecić niemal dla wszystkich chcących posiadać maskę z bardzo dobrą szybą niedzieloną.

Maska świetnie sprawdzi się podczas nurkowań tec i rec. Oczywiście szeroki kąt widzenia, będzie świetną opcją dla podwodnych fotografów i filmowców.

Test maski Halcyon H-View
 • 9.5/10
  Wygląd - 9.5/10
 • 9.5/10
  Jakość wykonania - 9.5/10
 • 10/10
  Wygoda - 10/10
 • 9.5/10
  Dopasowanie - 9.5/10
 • 8.5/10
  Jakość/Cena - 8.5/10
9.4/10

Podsumowanie

Prawdopodobnie jedna z najlepszych masek nurkowych na rynku. Idealny silikon i świetna szyba. Mała objętość i wytrzymałość, idą w parze z jakością premium. Płacimy za mercedesa, wśród masek nurkowych. Na pewno nie tani, ale wart każdej złotówki model maski. Jeśli chcesz otrzymać świetny produkt na wiele lat, to Halcyon H-View jest świetnym wyborem!

Jest to od 2019 roku ulubiona maska redakcji Nurek Amator!

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

103 tony – Nowy rekord wydobytych śmieci z oceanu

Seacraft DPV z mocowanim Carbonarm dla foto-video