w

103 tony – Nowy rekord wydobytych śmieci z oceanu

Podczas jednego rejsu ekipa Ocean Voyages Institute wydobyła z oceanu 103 tony sieci rybackich, plastiku oraz innych śmieci zatruwających oceany. Oczywiście, to tylko kropla w morzu potrzeb. Ale jest coraz więcej akcji czyszczenia oceanów. Coś się również zmienia w postrzeganiu tego problemu.

Pływające sieci to problem nie tylko zatrucia środowiska, to również śmiertelna pułapka dla stworzeń morskich.

Jest to pułapka, w która grozi rybom, żółwiom i innym stworzeniom, które nie potrafią odnaleźć wyjścia z sieci. Czy chcemy by nasze śmieci tak niszczyły oceany i były przyczyną śmierci zwierząt w strasznych męczarniach?

Jeśli ten film przemówił do Ciebie, udostępnij go dalej! Zróbmy coś razem dla oceanów… koniec z bezsensownym śmieceniem i zabijaniem podwodnego świata.

Ocean Voyages Institute o akcji

HONOLULU, 23 czerwca 2020 r. – morski statek ratowniczy Ocean Voyages Institute, S / V KWAI, zadokował dziś w porcie w Honolulu, po 48-dniowej wyprawie, z powodzeniem usuwając 103 tony sieci rybackich i konsumpcyjne tworzywa sztuczne ze strefy konwergencji subtropikalnej północnego Pacyfiku, bardziej znanej jako Great Pacific Garbage Patch lub Gyre.

Ugruntowując pozycję lidera w dziedzinie oczyszczania oceanów otwartych, Ocean Voyages Institute ustanowił nowy rekord w największej dotychczas w branży oczyszczania morskiego w Gyre, ponad dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku.

„Jestem bardzo dumna z naszej ciężko pracującej załogi” – mówi Mary Crowley, założycielka i dyrektor wykonawczy Ocean Voyages Institute.

„Przekroczyliśmy nasz cel, jakim jest przechwycenie 100 ton toksycznych plastików konsumpcyjnych i porzuconych sieci duchów, a w tych trudnych czasach nadal pomagamy przywrócić zdrowie naszego oceanu, co wpływa na nasze zdrowie i zdrowie naszej planety. ”

Więcej informacji o samej akcji oraz instytucie znajdziecie na oficjalne stronie internetowej.

To dobra wiadomość, że dużo mniej śmieci znajduje się w Oceanach, jednak to dopiero początek. Początek nauki oraz alarmu, byśmy się wszyscy obudzili i zadbali o nasz świat.

Oficjalna strona Ocean Voyages Institute: https://www.oceanvoyagesinstitute.org/

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa latarka Halcyon Flare EXP

Test maski Halcyon H-View