w

Test skrzydła – Dive System Tech Deep

Dziś po wielu nurkach możemy bliżej przedstawić długotrwały test skrzydła “Dive System Tech Deep 40+40”. Oto nasza ocena wraz z uwagami.

Wrażenia ogólne

Skrzydło wykonane bardzo solidnie. Z niesamowicie wygodnym systemem uprzęży. Ogólne wrażenia wizualne potwierdzają opinię o solidności produktu. Nie można raczej wskazać złych punktów konstrukcyjnych. Dodatkowym atutem oczywiście jest adapter do pojedynczej butli nurkowej, który sprawdza się świetnia w naszych jeziorach.

Nam przypadło skrzydło w kolorystyce czerwonej ale można oczywiście zakupić model w kolorze czarnym. Jakość worków jest naprawdę świetna. Powłoka zewnętrzna bardzo solidna nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Używamy, nurkujemy…

Pierwsze kilka nurków to walka z odpowiednim rozmieszczeniem kieszeni balastowych. Ostatecznie trafiły na butlę, gdzie świetnie spełniają swoją powinność.

Do wielkich plusów można tutaj wskazać system uprzęży. Jest to swego rodzaju hybryda pomiędzy uprzężą typu DIR oraz uprzężami typu Comfort. Możliwość regulacji naramienników oraz świetna klamra sprawiają, że założenie i dopasowanie skrzydła zajmuje chwilę.

Pasy wykonane z wytrzymałych i grubych materiałów. Jedyne do czego możemy się doczepić, to wysokość zapięcia do inflatora. Mogło by znaleźć się odrobinę niżej, mocując inflator w niższym punkcie. Oczywiście jest to nasza osobista ocena i wynika ona z preferencji i przyzwyczajeń.

Dzięki wygodzie możemy zawsze czuć się pewnie w uprzęży co sprawia, iż pod wodą zapominamy o singlu czy twinie na plecach. Worek pracuje bardzo dobrze, pozwala na wręcz automatyczne dobranie pozycji poziomej.

Dodatkowym atutem jest tu smukłość skrzydła nawet po napompowaniu. Powietrze w worku rozchodzi się równomiernie a my możemy się cieszyć, że nic nie wystaje specjalnie poza obręb naszej sylwetki.

D-Ringi zostały umieszczone w idealnych miejscach co pozwala na bezproblemowe podpięcie butli typu “stage”. Inflatory sprawiały nam odrobinę problemu (zakup używanego skrzydła) ale po szybkim serwisie działają teraz idealnie.

Jest to naprawdę bardzo dobrej jakości produkt, chodź nie tak popularny u nas jak inne marki. Kupując skrzydło techniczne Dive System na pewno będziecie zadowoleni. Pływanie z tym skrzydłem to naprawdę świetna zabawa. Możemy skupić się pod wodą na oglądaniu i podziwianiu przyrody oraz zatopionych przeszkód.

Test skrzydła Dive System Tech Deep 40+40
 • 8/10
  Wygląd - 8/10
 • 8.5/10
  Jakość wykonania - 8.5/10
 • 8/10
  Wygoda - 8/10
 • 8/10
  Dopasowanie - 8/10
 • 7/10
  Jakość/Cena - 7/10
7.9/10

Podsumowanie

Świetne skrzydło zarówno dla nurka rekreacyjnego jak i technicznego. Wysoki koszt można uzasadnić świetną jakością wykonania oraz wygodą i niezawodnością. Jest to naprawdę fajny produkt, który posłuży nam wiele lat i zapewni komfort z użytkowania.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grupa Polska Wizura – czyli co widać w polskich akwenach?

Bare Expedition HD2 Tech Dry – nowy suchy skafander