w

Toddy Style – interesujący system Sidemount

Dziś przedstawiamy odrobinę informacji o ciekawym systemie “Toddy Style”, który jest zupełnie inną koncepcją dla skrzydła sidemount’owego. Czyli sandwitch’owa konstrukcja, która dopiero zaczyna podbój rynku.

Na rynku systemów Sidemount jest bardzo tłocznie. Ale obserwując różne produkty, 99% nich powtarza te same założenia konstrukcyjne. Mamy kilka marek, które zdobyły trym najpopularniejszych. Toddy Style, jest na pewno inną konstrukcją, ciekawie wygląda sandwitch bazujący na dwóch płytach. Kilka fajnych rozwiązań, które mogą pomagać w ciasnych miejscach.

Toddy Style – Sidemount

Jeszcze mało informacji znajdziecie o tym systemie. Nie jest on popularny, nie jest standardową “konstrukcją” i na pewno nie należy do najtańszych rozwiązań. Ale sam pomysł, budowa i system zapowiada się ciekawie dla nurkujących z butlami po boku.

Dodatkowo bazowanie na standardowej konstrukcji bazującej na płycie, możemy bardzo ładnie spiąć płyty i balast. Czyli chowamy balast między płytami, nawet do 12kg balastu na samym skrzydle. Czyli przyzwyczajenie z konstrukcji standardowych skrzydeł technicznych przeniesione do sidemount’u.

Podobnie ma się z samą uprzężą żywcem przeniesioną z systemów backplate. Czyli bazującą na standardzie DIR.

Sam system zadebiutował w 2017 roku. Ale od tego czasu nie zdobył on wielu fanów i nie jest na pewno najbardziej popularnym skrzydłem i platformą. Cena wysoka… ale też dostajemy nowy system zupełnie inny od tych dostępnych na rynku. Czy lepszy? Ciężko, jeszcze cokolwiek powiedzieć. Nie znalazło się wiele wzmianek o systemie prócz oficjalnych i półoficjalnych danych od producenta.

Są dwa kolory płyty, czarny i czerwony ale co najlepsze trzy rodzaje worka, do wyboru:

  • TS1 Cordura (Materiał: Cordura 600) / waga około 3550 gramów
  • TS2 Cave&Wreck (Materiał: tkanina poliestrowa powlekana PVC “Snakeskin”) / waga około 3650 gramów
  • TS3 Kevlar-SFTech (Materiał: tkanina poliestrowa wzmocniona kevlarem) / waga około 3800 gramów

Nas najbardziej zainteresowała wersja TS3 Kevlar-SFTech niestety nie ma ceny u Polskiego dystrybutora. Na pewno lubimy produkty Kevlarowe, więc będziemy szukali więcej informacji, kiedy i czy pojawi się ta wersja u nas. Pożyjemy, zobaczymy może uda się nam przetestować ten system i może sami się na niego skusimy.

Czym jest Toddy Style?

Pewnego rodzaju “wariacją” konstrukcji już dostępnych na rynku. To połączenie dwóch płyt aluminiowych i worka wypornościowego. Aktualnie SM, kojarzy się z czymś lekkim, pozbawionym płyty, TS wprowadza zupełnie nowe rozwiązanie, które jak podaje projektant, ma być czymś zupełnie nowym w świecie sidemount.

Ale zobaczcie co sam projektant opowiada o swoich doświadczeniach z sidemount’em i czemu stworzył właśnie tego typu produkt.

TS z Rebem? Czemu nie

To na tyle, nie ma jeszcze wielu fanów i użytkowników TS’a więc nie możemy pokazać niczego ciekawego z systemem w roli głównej. Zobaczymy co przyniosą nadchodzące lata.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ISE podstawowe ćwiczenia w konfiguracji rekreacyjnej

Skrzydło nurkowe – wprowadzamy zmiany do systemu