w

Ułożenie Kostki Rubika na głębokości 100m

Reprezentujemy różne Centra Nurkowe, ale łączy nas jedno – miłość do wody. Pomysł zrobienia czegoś naprawdę wyjątkowego i unikalnego w wodzie narodził się kilka miesięcy temu podczas realizacji zaawansowanego szkolenia nurkowania głębokiego, które prowadził Maciej Jurasz PADI Course Director, a asystował mu Wojtek Tecław PADI Staff Instructor.

Ułożenie Kostki Rubika na głębokości 100m

W trakcie wieczornych rozmów o sensie głębokich nurkowań, doszliśmy do wspólnych wniosków, że takie nurkowania zawsze mają nadrzędną misję i jest nią bezpieczeństwo, ale każde z głębokich, wymagających nurkowań musi mieć CEL, którym nie może być „zaliczenie” głębokości samej w sobie. Od wielu lat tak właśnie uczymy, taką wiedzę przekazujemy na kursach, taką postawę prezentujemy w codziennych działaniach.

Wtedy właśnie narodził się pomysł realizacji unikalnego celu, jakim jest Ułożenie Kostki Rubika na głębokości 100 metrów – cel, pokazujący społeczności nurkowej, że głębokość jest tu drugorzędna, najważniejsze jest dobre zaplanowanie projektu wyprawy, precyzyjne i bezpieczne wykonanie, a przy tym wszystkim dobra zabawa!

Do Rekordu przygotowujemy się od kilku miesięcy, ćwiczymy układ właściwego oświetlenia, ustawienia płetwonurków i kamer, kondycję oraz zabezpieczenie medyczne. Rekordowe nurkowanie wykonaliśmy w Egipcie w dniach 03-17 listopada, gdzie przez 10 dni nurkowych poszczególny członek zespołu przeniósł na swoich plecach przeszło tonę sprzętu (!), użył około 50 butli nurkowych, czyli ponad 100 000 litrów różnych mieszanek gazowych, niezbędnych do zrealizowania właściwych profili nurkowań.

Treningowe nurkowania przeprowadzaliśmy wielokrotnie na różnych głębokościach, w tym „próbę generalną” zakończoną powodzeniem na głębokości 70 metrów. Oczywiście i tak wszystko dosłownie było w rękach Wojtka 🙂 który nieustannie ćwiczył układanie kostki. Całość wydarzenia udokumentowaliśmy filmowo, zdjęciowo oraz w postaci „dziennika wyprawy”. Warto zaznaczyć, że całe przedsięwzięcie byłot typu non-profit, czyli nie komercyjnie i z własnych środków. Na powodzenie tego projektu składa się nie tylko nasze przygotowanie i doświadczenie, ale również wysokiej, jakości sprzęt, który zabieramy ze sobą pod wodę. Już mamy plany na kolejne rekordowe projekty, istnieje możliwość dołączenia do naszej grupy – w formie suportu technicznego, jak i rekreacyjnego, lub bycia obserwatorem.

Społeczność nurkową i nie nurkową zapraszamy do podążania za informacjami dotyczącymi naszych projektów oraz zapraszamy do zaangażowania się.

http://rekordy.pro-h2o.pl/

http://pro-h2o.pl/

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Diveheart – bo pod wodą wszyscy są równi

Znajdź swoją drogę – nurkuj i nie patrz na innych