w

Znajdź swoją drogę – nurkuj i nie patrz na innych

Jeśli nurkowanie jest Twoim hobby warto nurkować w oparciu o swoje plany oraz realizować swoje cele nurkowe zgodnie z własnym JA. I nikt nie ma prawa mówić, że jedna droga jest gorsza od innej. To co jest dla Ciebie nie koniecznie jest najlepsze dla innych. Pamiętaj by świetnie się bawić nurkując.

Czemu nurkujesz?

To pierwsze podstawowe pytanie, na jakie musisz znaleźć odpowiedź i to czym prędzej tym lepiej. Już podczas OWD lub po zdanym OWD czas na zaplanowanie swoich nurkowych celów na najbliższy czas.

Czemu warto planować? Aby nie przerywać swojego szkolenia. Nie ma czegoś takiego jak przerwa zimowa! Już dziś pomyśl, do jakiego celu dążysz? My lubimy wiedzieć gdzie chcemy znaleźć się za 1 rok a gdzie za 3 lata. I jeśli plany zrealizujemy, to wiemy że idziemy w dobrym kierunku do osiągnięcia naszego głównego nurkowego celu.

Oczywiście są osoby, dla których osiągnięcie certyfikatu OWD jest samo w sobie celem. Warto jednak zadać sobie kolejne pytanie czyli “co dalej?”.

Jak nurkujesz?

No oczywiście najlepiej jak potrafisz. Ale w pytaniu “jak” chodziło czy wystarczy Tobie nurkowanie rekreacyjne a może dążysz do nurkowań Technicznych? Warto wybrać się na różne nurkowania w ramach kursu AOWD i kursów dodatkowych. Warto też obejrzeć różnego typu nurkowania i odnaleźć coś dla Siebie.

Czy to będzie nurkowanie wrakowe, nocne a może jaskiniowe do każdego z nich musisz się odpowiednio przygotować a potem poszerzać swoje doświadczenie. Tutaj warto zadbać o powtarzanie wiedzy oraz o rozwijanie swojego doświadczenia. Raz zdane OWD czy AOWD rdzewieje nie używane.

Znajdź idola nurkowego

Znajdź osoby warte naśladowania ale nie trać swojego celu. Nie masz kopiować 1:1 czyjąś karierę nurkową a raczej bazując na osobach, które “Ciebie motywują” samemu znaleźć swoją drogę.

Niech inny kopiują Ciebie! A jest to możliwe! Prędzej lub później staniesz się docenianym i znanym nurkiem jeśli tylko będziesz dążył swoją ścieżką.

Znajdź dobrego instruktora

Dobrego instruktora no i świetną szkołę nurkowania. Wspólnie ustalcie jak będziecie dążyć do realizacji Twoich celów. A może uda się wspólnie z Twoim centrum nurkowym zrealizować cele nurkowe od A do Z.

W naszej nowej szkole nurkowania dostaliśmy możliwość poszerzania wiedzy a jednocześnie realizujemy nasz plan nurkowy w przygotowaniu do głębokich nurkowań pod-lodowych na zimnych wodach.

Oprócz tego nawiązujemy nowe kontakty, włącznie z poznaniem osób z rekordami świata we własnych ciekawych “dyscyplinach”. A musicie wiedzieć, że tego typu znajomości są świetnym motywatorem do rozwijania swojej osoby i realizacji założonych celów.

Nurkuj

No i na sam koniec “Nurkuj i jeszcze raz Nurkuj”. Poszerzaj swoje doświadczenie i odnajduj typy nurkowania, które są właściwe dla Ciebie! Udanej realizacji nurkowych celów i widzimy się pod wodą!

W nawiązaniu do tej publikacji powstała kolejna o motywacji w nurkowaniu:

Jak zmotywować się do nurkowania?

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ułożenie Kostki Rubika na głębokości 100m

Rebreather – kurs korzystania z Reb’a