w

Jak zmotywować się do nurkowania?

A więc dziś nie piszemy o samym nurkowaniu, sprzęcie czy wyczynach innych osób. Dziś piszemy o naszej motywacji do nurkowania i o tym jak podtrzymać zapał do przygody z nurkowaniem.

Oczywiście każdy z nas inaczej się “motywuje” nie będziemy tutaj pisać, czyje sposoby są lepsze ale opiszemy nasze osobiste doświadczenia no i jak ważny jest otwarty umysł w planowaniu swojej przygody z nurkowaniem.

Zaplanuj cel do realizacji

To jest pierwsza rzecz, która nam pomaga w dążeniu do bycia jak najlepszym nurkiem w ramach swoich ograniczeń i wyobrażeń co chcemy osiągnąć. Oczywiście nie chcemy być najlepsi we wszystkim bo to jest tródne nawet dla topowych nurków być najlepszym w każdym sposobie nurkowania.

Raczej w tym momencie weź pustą kartkę i zapisz sobie jakiś cel (najlepiej daleki) do którego dążysz np. jak my za 6 lat (2023 rok realizacja). Jeśli będziesz mieć cel długoterminowy czas zbudować listę celów krótkoterminowych dzięki którym zrealizujesz cel główny.

Mogą to być poszczególne szkolenia rozpisane z przybliżonymi datami na najbliższe miesiące. Idąc dalej wykreślaj cele krótkoterminowe i dodawaj kolejne cele by dojść do celu głównego.

Nie słuchaj innych, niech inni słuchają Ciebie!

Abyście dobrze naz zrozumieli. Szkoleniowców należy słuchać i uczyć się od nich ale nie dać sobie wmówić, że czegoś nie możecie zrobić bądź czegoś się nie da zrobić. Trzeba mieć otwarty umysł i to wasze doświadczenia i praktyka ma udowodnić Wam, że można zrobić wszystko. A oczywiście można!

Jak by ktoś nas się zapytał kilka miesięcy temu, że zrobimy 4 kursy nurkowe w 2 miesiące to byśmy raczej popukali się po głowie i powiedzieli, że to nie dla nas, to za trudne, to nie jest możliwe etc.

A dziś? A dziś idziemy dalej z naszymi szkoleniami i nauką nurkowania (odnośnik na końcu tej publikacji).

To dziś my mówimy, czego chcemy się nauczyć, kiedy i jak to zrobimy. A wszystko na świecie zaczyna nam pomagać by właśnie ten plan został zrealizowany oraz abyśmy mogli wykreślić z naszej listy kolejne małe cele i przejść do następnych. To działa! To jest Możliwe!!!

Unikaj sztucznych ograniczeń

W ciągu ostatniego miesiąca zmieniliśmy szkołę nurkowania. Niby duży, odważny temat, który wywołuje często zadanie pytań czy to dobre posunięcie? Dla nas niesamowicie dobre.

Jeszcze nie zaczęliśmy nurkować w nowej szkole a już mamy pełny plan ćwiczeń i szkoleń, które musimy zaliczyć by iść bezpiecznie dalej w nurkowania techniczne w ramach szkoleń TecRec.

Mamy też już pierwszych nurków asekuracyjnych chcących brać udział w naszym głównym celu czyli nurkowaniu w 2023 roku o którym napiszemy szerzej za kilka miesięcy.

Nowa szkoła będzie bardziej przygotowywała szkolenia w odniesieniu do naszego celu. Będziemy szkolić się tak by iść w stronę technicznego nurkowania jeszcze będąc na nurkowaniu Rekreacyjnym. Wszystko zaczyna się układać pod nasze wyobrażenia jak będziemy chcieli prowadzić naszą naukę i na jak szybki rozwój się nastawiamy… a jest co robić w 2018 roku!

Mamy też nowy sprzęt a kolejny będzie zamawiany i przyjedzie do nas w 2018 roku. Mamy też kolejne działania jakie musimy zrealizować poza wodą (ćwiczenia fitness, bieganie, poszerzanie wiedzy).

Od razu warto sobie uświadomić, że nawet nurkowanie w basenie jest dla nas świetnym ćwiczeniem i napędza nas do kolejnych nurkować na wodach otwartych!

Realizuj Cele i bądź wiecznie zmotywowany

Realizując nawet najmniejsze cele motywujecie się do dalszego działania. Coraz to nowszych wyzwań! I to bardzo dobrze! My uwielbiamy się rozwijać bo daje to nam siłę do dalszego pokonywania swoich słabości.

Nie ograniczajcie się… wyznaczcie swoje Cele już dziś i cieszcie się nieprzerwaną chęcią do nurkowania. A jak pojawi się zwątpienie warto zajrzeć do swoich celów lub wyznaczyć inne, dla was aktualnie ważniejsze!

Nasz plan szkoleniowy na 2018 rok

Mamy plan szkoleń nurkowych w sezonie 2018

Nurkuj jak chcesz

To publikacja, która powstała jako wstęp do tego tekstu. Tak więc jeśli chcesz zobaczyć kilka wcześniejszych naszych rozważań nad nurkowaniem może warto przeczytać?

Znajdź swoją drogę – nurkuj i nie patrz na innych

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tuning skrzydła XDEEP od Tomspro

Bottomtimer Uwatec/Scubapro Digital 330M – głębokościomierz elektroniczny dla nurka