w

Wakacje nurkowe? Pomyśl o ubezpieczeniu

Coraz więcej osób wyjeżdża na nurkowe wakacje w ciepłe kraje. Czy to za przygodą, czy to z chęci poznania ciepłych wód, zwiedzenia raf albo nurkowania na ciekawych wrakach. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu by czuć się bezpiecznie i być przygotowanym na każdy wypadek.

Czy ubezpieczenie nurkowe jest mi potrzebne?

Coraz więcej osób pisze do nas z zapytaniem o ubezpieczenie nurkowe? Czy jest potrzebne a jeśli tak to które wybrać? Jeśli dopiero zrobiliście OWD i nie chcecie nurkować dalej to nie ma problemu. Gorzej, gdy tak jak my staracie się wykorzystać każdy wolny dzień (i noc) by nurkować.

A gdy już złapie się tego bakcyla to zawsze chce się więcej… i więcej… i tu nagle pojawia się potrzeba wykupienia ubezpieczenia. Teraz jest ten moment gdy musimy pomyśleć gdzie i jak będziemy nurkowali oraz jakie ubezpieczenie jest dla nas.

Wakacje nurkowe

Jeśli nasze kierunki nurkowe to okazjonalne wyjazdy do ciepłych krajów (Egipt, Malta, etc.) to już powinna się nam zapalić lampka – potrzebujemy się ubezpieczyć. Leczenie za granicą jest bardzo kosztowne, jeśli jednocześnie nurkujemy w trudno dostępnych miejscach dojdzie również koszt np. transportu lotniczego w razie wypadku.

Nie ma co się łudzić, zwykłe ubezpieczenia turystyczne mogą nie pokryć wypadków nurkowych. I często właśnie sportów takich jak nurkowanie nie pokrywają. Czym innym jest złamanie ręki na plaży a czym innym jest np. wizyta w komorze hiperbarycznej. A koszty są naprawdę duże!

Nurkowanie w kraju i na wyjazdach

Jeśli nurkujesz często lub bardzo często w kraju to również pomyśl o ubezpieczeniu. Jeśli dodatkowo jak my wyjeżdżasz na różne wyjazdy zagraniczne by urozmaicić nurkowanie w kraju a twój sezon trwa cały rok to również obowiązkowo pomyśl nad ubezpieczeniem.

Warto czuć się zabezpieczonym od wypadków nurkowych nawet jeśli nie będziemy (czego wam życzymy) z ubezpieczenia korzystać. Ale gdy już zdarzy się jakiś wypadek będziemy spokojni o leczenie w najlepszych miejscach gotowych na przyjęcie nurka.

Dwa ubezpieczenia na wyjeździe

Tak naprawdę na wyjazd zabieramy dwa lub więcej ubezpieczeń. Nigdy nie wiemy co może się nam przydać podczas wyjazdu. Na pewno ubezpieczenie nurkowe dla bezpieczeństwa podczas nurkowania, ubezpieczenie turystyczne dla wypadków podczas przebywania na lądzie. Możemy też pomyśleć o ubezpieczeniu sprzętu od kradzieży oraz NNW.

Korzystając z wyjazdów zorganizowanych często możecie dokupić ubezpieczenie u przewoźnika lub skorzystać z firmy ubezpieczeniowej własnego wyboru. Praktycznie każda ubezpieczalnia posiada u siebie standardowe ubezpieczenia turystyczne oraz ubezpieczenia sprzętu od kradzieży.

Czytelnicy pytają my odpowiadamy

Oj, tak jest, że nasz Facebook, żyje i Messenger się zapełnia pytaniami. Pojawiają się coraz częściej pytania o ubezpieczenie nurkowe, gdzie warto się ubezpieczyć i jaki pakiet wybrać? Pracujemy już nad szerszym materiałem o ubezpieczeniach. Przedstawimy wam, też możliwe kierunki gdzie udać się po najlepsze i najkorzystniejsze ubezpieczenie.

Już wkrótce kolejne materiały o ubezpieczeniach… o tym gdzie się ubezpieczyć i ile to kosztuje.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Nurkowanie to wspaniała pasja i na pewno niezapomniane przeżycia. Na pewno wielu początkujących zastanawia się nad odpowiednim ubezpieczeniem – w dzisiejszym gąszczu mozliwości łatwo się zgubić. Super, że tak jasno to tłumaczysz. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nurkowanie wrakowe – w poszukiwaniu floty

Poszukiwanie zatopionych skarbów