w

5 najlepszych miejsc do nurkowania w Egipcie

Egipt – jeden z najbardziej fascynujących krajów na świecie, szczycący się ponad pięciotysięczną historią i starożytnymi zabytkami. Być może jednak nie wszyscy wiedzą, że Egipt oferuje także coś innego: jedno z najciekawszych miejsc do nurkowania na świecie.

W tym artykule przedstawiamy 5 najlepszych miejsc do nurkowania w kraju faraonów. Ponieważ jednak różni ludzie zazwyczaj lubią różne atrakcje i naprawdę trudno jest dokonać ostatecznego wyboru, przedstawiamy te miejsca do nurkowania w kolejności alfabetycznej. Pozwól nam zaprosić Cię do odkrywania podwodnego piękna i tajemnic mórz egipskich.

Morza graniczące z Egiptem

Brzegi Egiptu są obmywane wodami Morza Śródziemnego na północy i Morza Czerwonego na południowym wschodzie. Warunki nurkowania na obu morzach są różne. Wody Morza Czerwonego są cieplejsze i wyraźniejsze, zapewniając doskonałą widoczność, niż wody Morza Śródziemnego, więc te pierwsze są zwykle uważane za bardziej atrakcyjne dla nurków. Jednak oba morza oferują wiele atrakcji. Jeśli więc marzysz o niesamowitej wyprawie nurkowej, pulsującej pięknem podwodnym, życiem morskim, historią i przygodą – Egipt jest naprawdę idealnym miejscem!

Aleksandria

Aleksandria znajduje się na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Miejsce do nurkowania znajduje się w zatoce w pobliżu brzegu miasta. Jest to zatopiona wyspa Antirhodos. Nurkowie mogą podziwiać m.in. ruiny pałacu królowej Kleopatry, latarni morskiej, wiele sfinksów i rzymskich kolumn, a także różne gatunki morskich stworzeń i wodorostów. Nurkowanie w Aleksandrii jest jak nurkowanie w historii starożytnej Grecji, Egiptu i Cesarstwa Rzymskiego. Kto wie? Może poczujesz także ducha ważnych wydarzeń historycznych lub historię miłosną między Juliuszem Cezarem a Kleopatrą?

El Quseir

El Quseir to starożytne, liczące 5 tysięcy lat miasto, o relaksującej atmosferze, około 120 km na południe od Hurghady. Miejsce do nurkowania ma wiele płytkich miejsc do nurkowania, więc jest to doskonałe miejsce również dla nurków początkujących. Podwodny świat w pobliżu El Quseir łączy naturę i historię. Można tam podziwiać dziewicze kolorowe rafy koralowe (np. Rafa Elphinstone) pełne typowych zwierząt Morza Czerwonego, takich jak np. lionfish, węże morskie lub fishfish, a także słynny wrak statku pasażerskiego – Salem Express.

Hurghada, The Brothers

Bracia to 2 wyspy o zróżnicowanej wielkości (Mały Brat i Wielki Brat) na Morzu Czerwonym. Leżą około 150 km na południowy wschód od Hurghady. Wyspy są dostępne tylko na żywo. Można zobaczyć imponującą nieskazitelną rafę koralową, nurkować i pływać z kolorowymi rybami rafowymi, takimi jak barakudy, gigantyczne trevallie, a nawet różne gatunki … rekinów! Możesz więc podziwiać podwodne cuda natury z dreszczem emocji.

Sharm El-Sheik, Jackson Reef

Jackson Reef znajduje się około 20 km na północny wschód od Sharm El-Sheikh, w cieśninach Tiran, które oddzielają Półwysep Synaj od Arabii Saudyjskiej. Ta niesamowita podwodna rafa koralowa jest uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Jackson Reef leży na głębokości około 28-47 metrów i słynie z niezwykle bogatego życia morskiego – np. bajecznie kolorowe korale i zawilce (szczególnie rzadkie czerwone zawilce), ławice motyli i zawilców. Nic dziwnego, że często nazywa się to „koralowym ogrodem” lub „akwarium”!

Sharm El-Sheik, Sharm i Yolanda Reef

Ten kurort, położony na południowym krańcu półwyspu Synaj, słynie z dużej rafy koralowej zwanej Sharm i Yolanda Reef. Znajduje się na terenie Parku Narodowego Ras Mohamed. To miejsce do nurkowania jest odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i certyfikowanych nurków. Rafa Sharm i Yolanda jest bogata w duże ławice ryb, np. manty i rekiny wielorybie. Miłośnicy historii mogą również znaleźć dla nich coś interesującego – jeden z najbardziej znanych wraków na świecie – SS Thistlegorm.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do wyboru wakacji w Egipcie. Nurkowanie w egipskich morzach, pełne życia morskiego i zabytków, jest możliwe przez cały rok. Jednak najlepsze warunki do nurkowania są od końca czerwca do początku grudnia, kiedy temperatura wód wynosi około 30 stopni i zwykle są spokojne. Egipskie morza z niecierpliwością czekają na Ciebie!

Artykuł udostępniony za zgodą divevisor.com

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Raja Ampat – Nurkowanie w Indonezji

Obudowa podwodna dla Sony A7R IV