w

Akcja społeczna – zmieńmy sposób pakowania sprzętu nurkowego

Bardzo ciekawa akcja zaproponowana przez ISE. Czyli jak ograniczyć zużycie plastiku przez producentów sprzętu nurkowego? A jest pomysł na akcję społeczną, dla nurków! Działajmy razem na rzecz Ekologii.

Odsyłamy plastik do producenta

Czy zauważyliście, że kupując nowy sprzęt nurkowy wszystko jest zapakowane w plastikowe torby i torebeczki? No tak właśnie jest. Większość sprzętu przychodzi właśnie tak spakowane. Czy to mokre skafandry, czy to skrzydła.

To jest fakt, kupując nowy jacket dodatkowy wąż jest pewno umieszczony w plastikowej torbie do tego inflator ma osobny pokrowiec z plastiku, itd. itd. …

Pomysł jest prosty. Odsyłamy do producenta (nie dystrybutora) niepotrzebny plastik, dodając adnotację, że nie zaśmiecamy planety. To właśnie nam nurkującym powinno, zależeć na tym by coraz mniej plastiku było stosowane.

Ile razy nurkowaliśmy a tu nagle do wyciągnięcia była reklamówka, butelka czy inne plastikowe odpady. Trzeba to zastopować, może się zacząć od nas!

To najwyższy czas by zacząć korzystać z opakowań bio-degradowanych i to najlepiej z recyklingu. Nie zaśmiecajmy chociaż my, nurkowie oraz firmy z branży nurkowej!

Podoba się pomysł? Działaj! Odsyłaj plastikowe torby do producenta!

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jest 7 numer magazynu Perfect Diver

Nurkowanie na Torpedowni – Gdynia, Luty 2020