w

Dlaczego wybraliśmy system PADI i robimy OWD?

Na rynku jest wiele ciekawy kursów nurkowania. Są one również prowadzone w oparciu o różne organizacje. My wybraliśmy najbardziej popularną organizację czyli PADI i robimy pierwszy stopień wtajemniczenia.

PADI jest najpopularniejszą oraz największą organizacją na świecie. Dostępność kursów jest największa oraz najłatwiej skorzystać z tego systemu szkoleń. Jesteśmy już po pierwszych nurkowaniach i już wkrótce rozpoczynamy kurs OWD.

Open Water Diver bo od czegoś trzeba zacząć

Nurkowanie jest bardzo bezpiecznym sportem jeśli zna się podstawy oraz nurkuje się z głową. Nie można więc rozpocząć swojej podwodnej przygody bez kursu. Zdecydowaliśmy się na kurs PADI, jest to największa na świecie i najbardziej popularna organizacja.

Kurs OWD (Open Water Diver) to pierwszy podstawowy kurs po zakończeniu którego można nurkować do 18m głębokości. Czyli jest świetnym sposobem na poznanie zasad nurkowania a jednocześnie pozwoli nam korzystać z centrów nurkowania na całym świecie.

Oczywiście sam kurs nie jest tak istotny jak doświadczenie. Po jego ukończeniu warto więcej nurkować i uzupełniać swój Logbook o kolejne wpisy.

Jak nie PADI to CMAS?

Na świecie mamy 2 główne systemy szkolenia czyli Amerykański PADI (największa liczba wydanych patentów) oraz CMAS czyli Francuski odpowiednik. Tak więc jeśli zamieżacie zrobić OWD warto poszukać w swojej okolicy kursy zarówno PADI jak i CMAS. Oba systemy szkolą świetnie i oba systemy są bardzo popularne.

Jednak największą popularnością na świecie jest system PADI. Tak więc jeśli chcecie mieć niemal 100% pewność, że wasze uprawnienia będą honorowane na wyjeździe warto pomyśleć o PADI.

Najlepiej było by zrobić oba systemy, które się od siebie różnią. Często też występuje opinia, że w systemie CMAS jest nieco trudniej oraz są bardziej wymagające kursy. Ale nie ważne, w którą stronę pójdziecie będzie to dobry wybór.

Odwiedź oficjalne strony systemów PADI i CMAS

Po ukończeniu kilku kursów PADI będziemy powtarzać te same stopnie w systemie CMAS. Nasze opinie przekażemy po zakończonych kursach.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antarktyda na bezdechu – extremalny freediving

Zakup sprzętu do nurkowania – od czego zacząć?