w

GoPro Hero 8 – filmowanie pod wodą

I tak samo jak miało miejsce, dla GPH7, tym razem przedstawiamy ustawienia do podwodnego filmowania za pomocą GoPro Hero 8. Jak zawsze, przypominamy, że GoPro bez dodatkowej obudowy jest wodoodporne do 10m.

GoPro Hero 8 – ustawienia do nurkowania

Jak, zawsze zacznij od ustawienia zakresu ISO. Proponujemy zakres 100-400 ISO. Warto wykorzystać automatyczne ustawienie kolorów GoPro, jeśli nie masz odpowiedniego oprogramowania korekcyjnego. Jednak, gdy jesteś już bardziej zaawansowanym filmowcem, wykorzystaj oczywiście ustawienie FLAT, pod późniejszą korekcję.

GoPro Hero 8 – przykładowe ustawienia

Oto test, z pokazanymi ustawieniami kamerki Hero 8. Jak, zawsze warto zainwestować w dobre oświetlenie, pod firmy Video oraz oczywiście, kręcić więcej i więcej materiałów pod wodą.


Hero 7 vs Hero 8 – podwodne porównanie

W tym filmie zostały podsumowane podstawowe ustawienia oraz różnice pod wodą, pomiędzy modelem 8 a 7, popularnego GoPro. Oczywiście, porównanie z Hero 7 Black.


Nowa kamera nie jest, dużo lepszym rozwiązaniem od poprzednika Hero 7 Black. Warto tutaj wspomnieć, o nowej stabilizacji Hypersmooth 2.0, która pomaga w uzyskaniu stabilniejszego obrazu. To jedna z nielicznych poprawionych elementów, nowego modelu.

Czy warto kupić Hero8?

Hero 8, jest w pewnych aspektach poprawioną wersją Hero7, z drugiej strony nowa konstrukcja obudowy uniemożliwia, wymianę ochrony obiektywu (usunięto wymienne szkło ochronne, które zostało zamontowane na stałe).

Różnice w materiale Video, z nowego GoPro H8, wcale nie jest ostrzejsze oraz znacznie lepsze od materiałów uzyskanych za pomocą GoPro Hero 7 Black. Jeśli posiadasz 7’ke, nie inwestuj w 8’mkę. Jeśli chcesz kupić nową kamerę, warto poczekać do modelu Hero 9 lub rozważyć konkurencję.

Warto poczekać na GoPro Hero 9, które będzie musiało się zmierzyć, z nowymi kamerami na rynku w tym nowym 1″ systemem Insta 360ONE R, jak i najnowszą kamerą Paralenz, modelem Vaquita.

Przypominamy, że nowe GoPro, prezentowane są w listopadzie każdego roku.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak usprawnić swoje oddychanie pod wodą?

Zanurzona (Fatally Flawed) – Verna van Schaik - książka o nurkowaniu

Zanurzona (Fatally Flawed) – Verna van Schaik