w

ISE – konfiguracja długiego węża w nurkowaniu rekreacyjnym

Kolejny fajny film pokazujący zalety korzystania ze skrzydła oraz konfiguracji długiego węża w porównaniu do standardowej konfiguracji rekreacyjnej z jacketem. Konfiguracja “Semi-Tec” i jej zalety w nurkowaniu z pojedynczą butlą.

Konfiguracja długiego węża w nurkowaniu rekreacyjnym

Aktualnie prawdopodobnie wszystkie federacje nurkowe dopuszczają robienie kursu OWD w skrzydle, z płytą stalową/alu oraz w konfiguracji z długim wężem. Niektóre federacje, poszły o krok dalej, i już automatycznie tego typu konfigurację stosują podczas kursu OWD.

Oczywiście jest wiele zalet w tego typu konfiguracji, które wpływają na bezpieczeństwo i wygodę podczas nurkowania rekreacyjnego.

  • Skrzydło zamiast jacketu – patrząc na rosnącą popularność skrzydeł, wśród nurków rekreacyjnych warto właśnie na skrzydle robić OWD. Często jest tak, że kurs robimy na jackecie dostarczonym przez szkołę nurkową, by zaraz po OWD, kupić własne skrzydło i znów oswajać się z nową konfiguracją.
  • Długi wąż, zamiast standardowego zestawu regulatora – konfiguracja, długiego węża wywodzi się z nurkowania technicznego. Jednak ma wiele zalet, które z powodzeniem sprawdzają się w nurkowaniu rekreacyjnym. Oczywiście, sam długi wąż daje dużo większą swobodę ruchu i wygodę przy podawaniu gazu naszemu partnerowi.
  • Przygotowanie do nurkowania technicznego – gdy od samego początku naszej przygody z nurkowaniem, korzystamy z konfiguracji “Semi-Tec”, w późniejszym czasie dużo łatwiej będzie nam przejść z nurkowania rekreacyjnego do technicznego (w odniesieniu do sprzętu i konfiguracji).

ISE o konfiguracji Semi-Tec

ISE przygotowało bardzo ciekawy film o długim wężu, skrzydle oraz całym założeniu konfiguracji “Semi-Tec”. Zapraszamy do oglądania.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maska Halcyon H-View teraz w kolorze białym

1600+ nurków w grupie NUREK AMATOR