w

Komputery nurkowe – mały vs duży

Odwieczna batalia czyli małe komputery zegarkowe a duże dedykowane urządzenia nurkowe. Co lepsze? Który komputer wybrać i czym kierować się podczas wyboru komputera nurkowego?

Zegarek nurkowy coraz popularniejszy

Mały komputer nurkowy w formie zegarka nurkowego to coraz popularniejszy gadżet dla nurków. A nie tylko gadżet a jednocześnie pełno wartościowy komputer do nurkowań, nawet technicznych.

Jeszcze nie tak dawno, zegarki nurkowe były wyposażone w czarno-białe wyświetlacze, wymagały doświetlania latarką pod wodą a alarmy na nich nie wyróżniały się kolorem od ogólnych danych. Dodatkowo ekrany takich urządzeń były tak małe, że trzeba było naprawdę bardzo dobrego wzroku by odnaleźć potrzebne dane w półmroku polskich jezior.

Na szczęście nowe akumulatory oraz coraz popularniejsza technologia wyświetlaczy do urządzeń przenośnych pozwoliła na połączenie przejrzystości dużych komputerów nurkowych z małym urządzeniem na nadgarstku.

Nowe komputery wielkości zegarka oferują naprawdę czytelne kolorowe wyświetlacze, pracują długo podczas nurkowania, pozwalają bezprzewodowo komunikować się z komputerem a ich ładowanie jest szybkie. Daje to nam dostęp do świetnych urządzeń nurkowych w kompaktowych rozmiarach.

Prostota i dobra widoczność

Co oczekujemy od komputera nurkowego? W większości przypadków, chodzi nam o prostą intuicyjną obsługę, dostęp do wszystkich niezbędnych informacji w szybki sposób oraz dobra czytelność wyświetlacza.

Nurkując nie ma nic bardziej wkurzającego jeśli nie możemy dojrzeć danych, sprawdzić wszystkie potrzebne informacje, w prosty sposób przełączyć gazy (jeśli potrzebujemy tej opcji) i oczywiście niezawodności komputera.

Nowe komputery nurkowe cechują się w dużej mierze prostotą używania, zaawansowanymi opcjami oraz oczywiście świetną widocznością pod wodą. To samo się również tyczy komputerów zegarkowych. Tak więc wybór należy do Ciebie!

Mały czy duży?

Wybór nie jest prosty. Nowe komputery zegarkowe dorównują opcjami oraz głębokościami pracy odpowiednikom stricte nurkowym. Jednocześnie mały komputer możemy zabrać ze sobą zawsze, nosząc go na co dzień jako zegarek a korzystać gdy tylko przytrafi się wam nurkowanie.

Z drugiej strony duże komputery nurkowe dają nam naprawdę duże wyświetlacze, które są chyba największym atutem. Nie trzeba wysilać wzroku by zobaczyć wszystkie dane na komputerze. Jest to bardzo ważne, nurkując technicznie ale również podczas nurkowania rekreacyjnego przyda się duży wyświetlacz.

Warto również przeczytać:

Jak wybrać komputer nurkowy?

Shearwater Teric – zegarek/komputer nurkowy

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Neutralna pływalność – materiał GUE

Latarki nurkowe Made in China – Dyskusja