w

Love Maldives – unikalne biuro podróży

Love Maldives – unikalne biuro podróży, które stworzyłyśmy z miłości do magicznego archipelagu Malediwów. Love Maldives to my: Maria Sotek, Kasia Kalisz i Ania Godlewska.

Malediwy – wyjazdy od A do Z

Zajmujemy się organizacją wypraw nurkowych oraz wyjazdów indywidualnych od A do Z (od przelotów, przez zakwaterowanie, wyżywienie, nurkowania aż po dodatkowe atrakcje). Mamy bliskie i sprawdzone relacje z najlepszymi, najbardziej profesjonalnymi partnerami na Malediwach: bazami nurkowymi, łodziami safari, guesthousami i resortami. Wszystkie polecane miejsca osobiście przetestowałyśmy, znamy się z ich managerami i mamy podpisane z nimi bezpośrednie kontrakty jako biuro podróży/touroperator. Oferujemy zatem bardzo korzystne cenowo i atrakcyjne pod względem programu wyprawy, z których nasi goście wracają zachwyceni i zakochani w niezwykłym podwodnym świecie Malediwów.

Love Maldives to my: Maria Sotek, Kasia Kalisz i Ania Godlewska

Polskim szkołom nurkowym, instruktorom nurkowania i innym organizatorom wyjazdów nurkowych proponujemy bardzo korzystne zasady współpracy przy organizacji wypraw nurkowych na Malediwy dla ich klientów. Zapraszamy do nas po szczegóły!

A dlaczego warto nurkować na Malediwach?

Ocean Indyjski w rejonie archipelagu to jeden z najbardziej unikatowych ekosystemów na świecie. Wyspy powstałe z zalanych wulkanów, których podwodne stoki zamieniły się z czasem w wielkie, imponujące ściany raf koralowych, przyciągnęły przebogatą podwodną faunę, która rozsławiła Malediwy. To tutaj znajdziemy największe żerowiska rekina wielorybiego (w samym Południowym Atolu Ari zarejestrowano ponad 360 osobników tego gatunku). W rejonie słynnej Hanifaru Bay sezonowo można obserwować manty przepływające grupami liczącymi niejednokrotnie ponad sto osobników. To spektakularne widowisko jest przeżyciem, którego nie zapomina się do końca życia…

Różnorodność gatunków jest imponująca: senne i leniwe rekiny wąsate, szare rekiny rafowe, żarłacze czarnopłetwe i srebrnopłetwe, strzępiele, różne gatunki muren, ośmiornice, pływające pojedynczo lub w ogromnych ławicach tuńczyki i brakudy, wielkie napoleony, czy budzące respekt karanksy żółtopłetwe. Plus oczywiście nieprzeliczeni mieszkańcy rafy koralowej. Dla miłośników makro Malediwy także przygotowały coś wyjątkowego: wielobarwne i przeróżnych gatunków ślimaki nagoskrzelne, miniaturowe krewetki, maleńkie kolorowe rybki rafowe. Ogrody koralowców to z kolei czysta uczta dla oczu… Znamy miejsca, w których rafa jest wciąż żywa i kolorowa, gdzie pojedyncze head corals osiągają po kilka i kilkanaście metrów, znamy podwodne ogrody barwnych gorgonii i jaskinie całe porośnięte miękkimi koralami… Znamy tez miejsca, w których rafa się odradza – czasem z pomocą ludzkich rąk. Widoki w tych miejscach są po prostu niesamowite i na długo pozostają w pamięci.

Nurkowiska na Malediwach są zróżnicowane i przepiękne. Bajecznie kolorowe i rozmaicie ukształtowane rafy pełne żywych korali, spokojne i bezpieczne nurkowiska dla dzieci, nurkowiska “wypoczynkowe”, gdzie po prostu płyniemy z prądem wzdłuż pionowej ściany i podziwiamy to co po jednej (rafa) i to co po drugiej stronie (ocean)… Są tu również bajeczne podwodne krajobrazy utworzone przez zatopione wyspy – thile. Są wzgórza, doliny i wąskie przesmyki, a to wszystko pełne podwodnego życia. Dla spragnionych mocniejszych wrażeń są też nurkowania w kanałach, w silniejszym prądzie, połączone zwykle z podziwianiem rekinów i innych dużych ryb oceanicznych. Nurkowania w malediwskich prądach do z jednej strony wspaniałe przeżycie, a z drugiej doskonały trening nurkowy!

Odwiedź nas on-line: https://lovemaldives.eu

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1700+ osób w grupie – porozmawiaj z nami

Wykorzystanie drona w filmach nurkowych