w

Metody dekompresyjne – wykład

Dr David Doolette przeprowadził bardzo ciekawy wywiad o metodach dekompresji. Jeśli chcecie poznać odrobinę więcej z zakresu badań nad dekompresją to ten wykład może być dla Was bardzo ciekawy.

Metody dekompresyjne – wykład

Dr David Doolette rozpoczął nurkowanie w 1979 roku, a po kilku latach nurkowania wokół rdzewiejących stert stali, odkrył nurkowanie w jaskiniach w 1984 roku. Jest członkiem Australijskiego Stowarzyszenia Nurkowania Jaskiniowego w Australii, Australijskiej Federacji Speleologicznej Cave Diving Group, Global Underwater Explorers, i Plain Project w Woodville.

Prowadzi badania w pełnym wymiarze na temat fizjologii dekompresji i opublikował szeroko w literaturze naukowej i wojskowej. Był członkiem Podmorskiego Towarzystwa Medycznego Hiperbarii od 1987 roku i otrzymał nagrodę Oceaneering International Award w 2003 roku.

Był członkiem South Pacific Underwater Medicine od 1990 roku, gdzie przez pięć lat był oficerem edukacyjnym. Od 2005 roku jest fizjologiem badawczym w Eksperymentalnym Diving Unit US Navy, gdzie jego główną odpowiedzialnością jest rozwój i testowanie procedur dekompresyjnych z wykorzystaniem rebreatherów.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aspekty nurkowania technicznego

Problemy oddechowe w nurkowaniu technicznym