w

Mycie sprzętu po nurkowaniu

Jak czyścić swój sprzęt nurkowy tak by służył nam przez kolejne nadchodzące lata i setki nurkowań? Gdy dbamy o swój sprzęt, będziemy rzadziej musieli wysyłać go do naprawy. Czyli wszystko czyścimy i myjemy, tak by usunąć zabrudzenia.

Mycie sprzętu po nurkowaniu

Dbanie o swój sprzęt nurkowy nie jest trudne oraz nie wymaga od nas specjalistycznego sprzętu wystarczy odrobina czasu i chęci.

Myjąc sprzęt w detergentach, należy zwrócić uwagę, czy stosowany środek nie jest żrący. Warto się upewnić, że nie zniszczy naszego sprzętu. Polecamy stosować głównie samą wodę z kranu.

Pamiętajmy o przechowywaniu sprzętu nurkowego w suchym i ciepłym miejscu. Jeśli masz dłuższą przerwę w nurkowaniu, warto suche skafandry (pianki) schować w foliowe lub materiałowe pokrowce. Zapobiegają osiadaniu się kurzu, który jest szkodliwy dla neoprenu (wpływa na szybsze zużycie).

Nie zapominajcie również o okresowych serwisach automatów. Gdy nurkujesz w suchym skafandrze, również zadbaj o jego sprawność i czystość.

Zobacz również:

Zimowy przegląd suchego skafandra

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nurkowanie podlodowe Bajkał – film promocyjny Mares

Freediving z krokodylami