w

Nikon Z7 pod wodą – pierwsze wrażenia

Niedawno była premiera aparatu Nikon Z7 a już pojawiają się pierwsze testy w fotografii oraz video podwodnym. Zapraszamy do rzucenia okiem na materiał nakręcony w 4K wprost z nowego Nikona oraz na pełne informacje dotyczące jak Z7 robi podwodne zdjęcia.

Nikon Z7 podwodne video

Nowy aparat nikona, to również bezpośredni rywal aparatów marki Sony w tym flagowego Sony A7R III. Ciekawe jak potoczy się dalej batalia między tymi dwoma stworami. Będziemy śledzić najnowsze materiały video nakręcone z pomocą Nikona Z7 pod wodą.

Warto jednak zaznaczyć, że zarówno Sony A7R III jak i Nikon Z7 nagrywają maksymalnie 30fps dla rozdzielczości 4K. Takie wyniki zawiodą profesjonalnych filmowców. 60fps’ów powinno być standardem w tak drogich aparatach. Oczywiście z drugiej strony w obu przypadkach mamy możliwość zrobienia świetnych zdjęć (czego nie zrobi profesjonalna kamera 4K).

Podwodna fotografia – Nikon Z7

Oczywiście Nikon Z7 jest aparatem fotograficznym (z możliwością kręcenia filmów). Jest to naprawdę ciekawy koncept od Nikona. Wprowadzono również nowy bagnet (Nikon Z), ale nie ma jeszcze wielu obiektywów pod ten standard. Kupując nowego Nikona, musimy zadbać o zakup przejściówki na obiektywy pełno-klatkowe Nikona.

To również dobra wiadomość, dla posiadaczy optyki marki Nikon. Niestety również jest i zła, nowy adapter nie współpracuje ze starszymi obiektywami Nikona. Tracimy wtedy funkcję Auto Focus.

Test nowego Z7

Szukasz obudowy podwodnej dla Nikona Z6 lub Z7?

Obudowy podwodne dla Nikon Z6/Z7

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ułożenie lamp błyskowych w fotografii podwodnej

Nauticam – Najlepsze kamery do podwodnej wideografii w 2018