w

Nurkowe marki roku 2019

Pierwszy raz ale nie ostatni robimy tego typu podsumowanie. Oto nasze ulubione marki nurkowe, ze wskazaniem na produkty i usługi, które uważamy za udane.

Wstęp do podsumowania 2019

To nie jest spis najlepszych marek. Nie jest też to próba wyłonienia pionierów rynku. Jest to nasze osobiste podsumowanie udanych produktów. Chcieliśmy nagrodzić wybrane produkty w kategoriach udanych konstrukcji.

Dużą część produktów testowaliśmy. Większość też macaliśmy oraz oglądaliśmy. Firmy przedstawiamy bez ustalonej kolejności. Nie ma tu produktów najlepszych. Są tylko te, o których uważaliśmy, że warto wspomnieć w podsumowaniu roku 2019.

Nie wszystkie produkty są nowe, ale wszystkie z różnych względów zasługują na wyróżnienie.

Producenci sprzętu nurkowego

Halcyon

Z produktami marki Halcyon spotkaliśmy się nie jeden raz. Sami korzystamy ze sprzętu podczas nurkowania. Szczególnie polecamy maskę nurkową, skrzydło Evolve oraz latarki serii Focus 2.0.

Odwiedź: http://halcyonpoland.com

Mares

Z produktami Mares spotkaliśmy się na poważnie w sezonie 2019. Mieliśmy przyjemność testować sporo sprzętu wyjazdowego. Uznanie idzie w stronę jacketu turystycznego Magellan.

Odwiedź: https://marespolska.pl

Tecline

Tecline, to nasza rodzima firma, która odniosła globalny sukces. Silny dział R&D oraz świetne produkty. Nagroda za płetwy PowerJet, automaty Tecline V1 oraz skrzydło Tecline Peanut Asymmetric.

Odwiedź: https://teclinediving.eu

Shearwater

To globalny lider produkcji zaawansowanych komputerów nurkowych. Komputery charakteryzują się intuicyjną obsługą i niezawodnością. Nagroda za modele Perdix Ai oraz odnowniony Petrel 2.

Odwiedź: https://www.shearwater.com

Seacraft

Polski producent skuterów nurkowych, który odniósł globalny sukces. Bardzo ciekawe założenia konstrukcyjne oraz innowacyjne rozwiązania. Nagroda za skuter DPV Seacraft Ghost.

Odwiedź: http://www.seacraft.eu

Santi

Bardzo znany na globalnej arenie Polski producent suchych skafandrów. Nagrodę otrzymuje za ogólny wkład w promocję nurkowania oraz design modelu Silver Moon.

Odwiedź: https://santidiving.com

HI-MAX

HI-MAX to znany producent oświetlenia nurkowego. Produkty wytrzymałe i dostępne w bardzo przyzwoitych cenach. Nagroda za najnowszą lampę video Hi-MAX V18.

Odwiedź: https://hi-max.pl

Orcatorch

Znany producent oświetlenia nurkowego. Produkty doceniane zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów. Nagroda za lampę video D950V.

Odwiedź: https://www.orcatorch.eu

Media nurkowe

Divers24

Największy Polski portal nurkowy Divers24 oraz magazyn nurkowy. Warto zajrzeć, poczytać. Nagroda za wieloletni wkład w promocję nurkowania.

Odwiedź: https://divers24.pl

Perfect Diver Magazine

Nowy Polski magazyn nurkowy. Wydawany zarówno w języku Polskim oraz Angielskim. Nowy gracz medialny, który zadomowił się już na stałe na rynku mediów nurkowych. Nagroda za wkład w promocję nurkowania.

Odwiedź: http://www.perfectdiver.com

Organizacje nurkowe

International Diving Federation

IDF to chyba najprężniej rozwijająca się Polska federacja nurkowa. Z roku na rok zasięg IDF’u poszerza się o kolejne kraje. Nagroda za promowanie nurkowania oraz ciekawe i nowatorskie projekty szkoleniowe.

Odwiedź: https://www.idf-global.com

ISSF – International Scuba Schools Federation

ISSF to kolejna Polska federacja nurkowa. Ciekawe podejście do standardów oraz wymagań od nurków. Nagroda za promowanie nurkowania oraz ciekawe projekty szkoleniowe.

Odwiedź: https://issfdiving.com

To już koniec podsumowania

To już koniec podsumowania firm nurkowych roku 2019. Wierzymy, że podobało się zestawienie. Jeśli uważacie, że pominęliśmy ciekawą firmę lub projekt zostawcie nam komentarz.

To nie koniec podsumowań firm i ciekawych produktów nurkowych. Na pewno będziemy kontynuowali coroczne podsumowanie. Ile firm się powtórzy oraz ilu nowych ważnych graczy zobaczymy tu w przyszłym roku? Sami jesteśmy ciekawi.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PADI Pro – Jak potroić liczbę wydawanych certyfikatów Nitrox?

Donut Special Edition vs Donut Standard – Tecline Academy