w

Nurkowisko – Jaworzno Diving Marina “Koparki”

Jaworzno Koparki -foto Monika El Górecka

Zalany kamieniołom w Jaworznie, to jak na razie najciekawsze wg. nas miejsce warte odwiedzenia. Świetna baza, szybkie ładowanie butli oraz niesamowity zbiornik! Gorąco zachęcamy do wspólnego nurkowania.

Jaworzno Koparki -foto Monika El Górecka

Jaworzno – Koparki

Via Sport Diving Marina “Koparki” znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu “Gródek” w Jaworznie.  Gdy kamieniołom został opuszczony a wody zabrały stojące tam sprzęty powstało niesamowite miejsce do nurkowania.

Zbiornik jest mały, na twinie opłyniecie spokojnie cały zbiornik dookoła i zwiedzicie wszystkie zatopione ciekawostki. Ale spokojnie, ten zbiornik za każdym razem jest coraz ciekawszy podczas nurkowania. Tajemniczy, z każdej strony posiadający praktycznie pionowe brzegi. Wskakujesz przy brzegu do wody i siup, po chwili lądujesz na dnie, 14m pod wodą. Niesamowite!

Wizura oczywiście świetna. Podczas ostatniej wizyty było to około 10m, mimo dużej liczby nurkujących. W najciekawszych miejscach było pod wodą jednocześnie 10-15 nurków i wszyscy mieli okazję pozwiedzać ten niesamowity podwodny świat.

Jako, że jest to dość płytki zbiornik (nam przy przepompowni – kładce wskazało ok. 17,4-17,8m głębokości) śmiało można go zwiedzać bez latarek. Chodź czasem przydaje się do zajrzenia do wraku zatopionej jednostki lub podczas bliższego zwiedzania koparki.

Jaworzno Koparki -foto Monika El Górecka

Świetne nurkowisko

A raczej magiczne miejsce. Za każdym razem gdy wędrujesz pod wodę zawsze coś nowego odkryjesz i zawsze jest pełne zadowolenie. Ten zbiornik chyba się nie nudzi. Chodź nurkowaliśmy w nim niewiele jest on na naszym stałym radarze wypraw nurkowych.

Nasze ostatnie nurkowanie na Koparkach (a zarazem pierwsze) to wspólny wyjazd z CN Płetwal. Była nas spora grupa, zabraliśmy wiele bagaży i spędziliśmy niesamowity czas razem.

Nie ma co czekać… pakować się i śmigać na Koparki. A więcej informacji znajdziecie tutaj:

Strona WEB: http://www.viasport.pl/nurkowanie-baza-nurkowa-unikatowy-akwen-nurkowy-w-jaworznie.html

Facebook bazy: https://www.facebook.com/ViaSportDivingMarinaKoparki

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pierwsze urodziny NUREK AMATOR

Grupa Filmy Nurkowe – świetny motywator do nurkowania