w

Obudowy wodoodporne dla nurków technicznych – GoPro HERO 6 oraz SONY FDR-X3000

Na rynku mamy dwie najlepsze a zarazem najpopularniejsze kamery sportowe 4K wykorzystywane w nurkowaniu – są to modele GoPRO HERO 6 oraz SONY FDR-X3000. Ich wodoodporne obudowy jednak nie współdziałają dobrze na głębokościach 60m+.

Obudowy kamer sportowych dla nurków technicznych

Nurkując technicznie głębiej niż 40m, często chcieli byśmy zabrać ze sobą kamerę video w celu zapisania w formie filmu lub zdjęcia swojego nurkowania. Szczególnie jeśli nurkujemy na wraku lub w jaskiniach.

Oczywiście możemy wybrać profesjonalne rozwiązania bazujące na dużych aparatach, jednak ceny za tego typu sprzęt będą bardzo wysokie. Wreszcie możemy skompletować kamerę 4K + housing w cenach do 900-950$.

Przedstawiamy niesamowite obudowy – wytrzymują do wielkich głębokości, które nawet dla nurka są abstrakcją. Jednocześnie koszt obudowy to około 500$ + koszty wysyłki.

Całość wciąż jest kompaktowa, nie zależnie czy zdecydujecie się na kamerę SONY lub kamerę GoPRO, całość z oświetleniem i statywem będzie dużo lżejsza od profesjonalnych rozwiązań jak np. kamery bez-lustrowe.

Otrzymujemy więc kompaktową wielkość, niższą wagę obudowy, wciąż mamy jakość 4K przy jednocześnie dużo mniejszym budżecie jaki musimy wydać na cały komplet. Koszt kamery + obudowy powinien wynieść około 3600zł (w zależności od kursu dolara) a zaoszczędzoną sumę, możemy wydać na oświetlenie i statyw podwodny.

Nagle głębokie i profesjonalne kręcenie filmów może być bardziej dostępne dla osób, o dużo mniejszym budżecie. Jako dodatek do swojego hobby a nie jako narzędzie wyłącznie dla profesjonalistów nastawionych na zysk.

SONY FDR-X3000 – obudowa techniczna podwodna

Pod kamerę Sony powstała obudowa ABYSSO a oto kilka informacji technicznych:

  • Stworzona z jednego bloku Aluminium Lotniczego 6061
  • Certyfikacja do 2750m głębokości *277 BAR
  • Waga 922g
  • Rozmiary: 12,2cm / 5,2cm / 7,25cm

Obudowę do SONY kupicie tutaj: https://groupbinc.com/products/abysso-the-toughest-housing-for-sonys-fdr-x3000-r

GoPRO HERO 6 – obudowa techniczna podwodna

Dla kamer GoPRO z serii HERO 5 oraz HERO 6 przygotowano również bardzo ciekawą obudowę pod nurkowanie techniczne. Obudowa znacznie zwiększającą głębokości, na które możemy zabrać kamerę oto kilka danych technicznych:

  • Stworzona z jednego bloku Aluminium Lotniczego 6061
  • Certyfikacja do 2600m głębokości *243 BAR
  • Waga 497g
  • Rozmiary: 8,6cm / 7,6cm / 6,3cm

Obudowę do GoPRO kupicie tutaj: https://groupbinc.com/products/benthic2-for-gopro-hero5

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SI TECH prezentuje ORUST nowy system kryzy szyjnej

Zegarki dla nurków – krótka historia