w

Pierwsze nurki z Płetwalem

No i zakończyliśmy pierwsze nurki z Centrum Nurkowym Płetwal w Poznaniu. Oczywiście nie są to nasze ostatnie nurki z tą szkołą lecz początek niezapomnianej przygody.

Zimowe nurkowanie na 18,3m

Start spotkania godzina 12:00, po zorganizowaniu sprzętu pysznej kawie i rozmowach wybraliśmy się nad jezioro Kierskie. Godzina 13:15 wejście do wody i zaczynamy nurkowania. Doszliśmy do 18,3m głębokości, który wskazał Digital 330M. Tak więc jest dobrze, temperatura ok. 5st.C i widoczność między 5 a 8 metrów. Było jak zwykle genialnie nurkując w zimie.

Ale, aby nie było zbyt łatwo nurkowanie odbyło się w mokrym skafandrze z ocieplaczem. Czas 28 minut pod wodą, dał się odczuć i przebieranie w suche ubranie nastąpiło błyskawicznie (ach to zimno). Po wszystkim oczywiście powrót do centrum, zdanie sprzętu i dalsza rozmowa i kolejna kawa. W domu byłem o 15.

Świetna atmosfera, super organizacja

Tutaj pragnę podziękować CN Płetwal (www.pletwal.eu) za świetnie zorganizowane nurkowanie oraz szczególne podziękowania dla Wojtka Tecław’a za świetne partnerskie nurkowanie. Liczę, iż w przyszłości również będę miał zaszczyt nurkować z Wojtkiem a zapowiada się, iż częściej niż myślałem. Oczywiście jeszcze nie zdradzam szczegółów naszej dzisiejszej rozmowy z Wojtkiem i Maciejem.

A wszystkich chcących zacząć przygodę z nurkowaniem już dziś zapraszam do Centrum Nurkowego Płetwal w Poznaniu (Chyby). To dobre miejsce by rozpocząć przygodę z nurkowaniem i zdobyć OWD, AOWD i dalsze certyfikaty nurka.

Kolejny wyjazd już szykuje się 30.12.2017 więc jeszcze prawdopodobnie uda się zamoczyć fajkę i butlę przed nowym rokiem! Kolejne nurkowanie wpadnie do logbook’a i kolejne szlify pływalności. Czekamy z niecierpliwością na wyjazd!

A tak dziś się bawiliśmy

Oto kilka fotek z imprezy z Płetwalem. Oczywiście fotki wykonał Maciej z Płetwala i udostępnił dla naszego blogu. Bawiliśmy się SUPER!

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót – film dokumentalny

Freediving na koniec roku