w

“Piwnice Diabła” zwiastun filmu

Cenoty – każdy nurkujący o nich słyszał, wielu miało okazję je zobaczyć lub zobaczy w najbliższym czasie. Nazwa tych naturalnych studni krasowych pochodzi z języka maya, stanowiły one ważny element w kulturze Majów i nie tylko. Za najgłębszą uchodzi Black Abbys (Sabak Ha), mająca około 40 m średnicy i zwaną często studnią bez dna.

O zwiastunie filmu – Piwnice Diabła

Mamy przyjemność przedstawić Cezarego „Czaro” Abramowskiego, nurka technicznego i instruktora, szkolącego także instruktorów na wszystkie stopnie na obiegu otwartym, mającym na swoim koncie ponad 1000 nurkowań technicznych, w tym wielu na ponad 100 m, uczestnika wielu wypraw i projektów w głębokim nurkowaniu eksploracyjnym.

Cezary, na sobotnim spotkaniu, przedstawi film „Piwnice Diabła”, będący relacją z odbytej w 2010 roku, wspólnie z Jerzym Błaszczykiem, wyprawy eksploracyjnej właśnie do meksykańskiej jaskini Sabak Ha.

Serdecznie zapraszamy!!!

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak pakować się na nurkowanie by o niczym nie zapomnieć?

Wymiana manszet w suchym skafandrze z pierścieniami SI-TECH