w

Jak pakować się na nurkowanie by o niczym nie zapomnieć?

Niby prosta sprawa pakowanie, ale zdarza się nawet najlepszym, że ważny element sprzętu pozostaje w domu. Na ostatnich nurkach jeden z uczestników nie zabrał swoich komputerów. Oto jak się pakować do nurkowania by zabrać wszystko co potrzebne.

Jak pakować się na nurkowanie by o niczym nie zapomnieć?

Jeśli czytasz ten artykuł dalej oznacza, to że tak jak ja czasami masz przekonania, że coś zostało w domu i nie pojechało na nurkowanie. Dziś przedstawiamy nasz sprawdzony sposób jak pakować się na nurkowania by o niczym nie zapomnieć.

Czyli od sklerotyka do przygotowanego divera w tych kilku prostych krokach. To działa i nie wymaga od nas wielkiego wysiłku!

Rozłóż sprzęt na podłodze

Robimy to minimum 1-2 dni przed nurkowaniem. My korzystamy z dużego pokoju w mieszkaniu. Na czas planowania w domu robi się bałagan i nieład ale tylko na pierwszy rzut oka. Najpierw należy uzmysłowić sobie jaki sprzęt mamy i co warto zabrać na nurkowanie.

Tak więc rozłóż automaty, BCD, balast, komputery, maski, płetwy, skafandry i całą resztę Twojego sprzętu nurkowego na podłodze. Rozłóż sprzęt tak, by łatwo było zobaczyć cały sprzęt.

Gdy mamy już pełny pogląd tego co leży przed nami teraz warto zastanowić się jakie faktycznie nurkowanie będziemy robić. Czy rekreacyjne a może jedziemy na tydzień na nurkowania jaskiniowe? Pakujemy się pod dany wyjazd a nie zabieramy wszystko co mamy lub zapominamy o ważnym sprzęcie pod dane nurkowanie.

Pierwsza Checklista

Teraz czas wypełnić pierwszą checklistę i odłożyć niepotrzebny sprzęt do drugiego pomieszczenia. To co nam zostało musimy złożyć w grupy i zacząć pakować. Elektronikę polecamy spakować do bagażu podręcznego.

Jeśli lecimy samolotem na nurkowanie warto pomyśleć czego nie brać. Prawdopodobnie nie weźmiesz ze sobą balastu a jeśli nurkujesz na zwykłym jackecie to również zostanie on w domu. Jacket, balast i butle wynajmiesz w centrum nurkowym a jednocześnie oszczędzisz sobie wydatku i problemu na lotnisku z odprawą takiego sprzętu.

Na wyprawy lotnicze nie zabieramy tego sprzętu, który jest ogólnie dostępny w bazie nurkowej. Zabieramy na pewno sprzęt specjalistyczny, którego nie jesteśmy w stanie wynająć i który jest właściwy do naszego nurkowania.

Druga Checklista i pakowanie

Teraz działamy odwrotnie do poprzedniej checklisty. To co spakujemy do torby nurkowej (lub kilku toreb) odznaczamy, że zostało spakowane. Na końcu pakowania porównujemy obie checklisty czy wszystko się pokrywa.

Jeśli tak, to mamy prawdopodobnie wszystko co potrzebujemy już spakowane. Przy wyjazdach na długie plenery nurkowe warto jednocześnie zadbać o spakowaniu odpowiednich ubrań oraz akcesoriów wyjazdowych (np. apteczkę podróżną, prowiant, dokumenty dodatkowe, bilety, pieniądze, etc.).

Porada

Lepiej jest zabrać na nurkowanie dwa komputery nurkowe niż żadnego. Czyli jeśli spakujemy odrobinę więcej, rzeczy, które mogą się przydać na pewno będziemy spokojniejsi w sytuacji, gdy sprzęt ten będzie potrzebny.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co wybrać jacket, skrzydło a może SideMount?

“Piwnice Diabła” zwiastun filmu