w

Połącz wakacje z nurkowaniem!

Piękna pogoda za oknem, upały i już zaplanowane wyjazdy wakacyjne. Często jednak przy okazji wyjazdu można również delektować się nurkowaniem w miejscu wakacji. Oto kilka porad dla żółtodziobów jak czerpać przyjemność z nurkowych wakacji…

Połącz wakacje z nurkowaniem

Czas urlopu to świetny moment by zadbać o swoją podwodną przygodę. Wiele osób nurkuje na wakacjach przy okazji, ale jeszcze więcej osób już nurkujących wybiera kierunki pełne ciekawych miejsc nurkowych. Jak połączyć wakacje z nurkowaniem by być gotowym na to co czeka nas nad i pod wodą? Nie jest to tak trudne jak myślisz.

Wybierz kierunek

To musi być przemyślana decyzja. Gdzie chcesz się wybrać, czy ten kierunek jest dla Ciebie atrakcyjny oraz co chcesz tam zwiedzić. Oczywiście dodatkowo przeszukaj informacje czy w miejscu gdzie chcesz nurkować jest dobra baza nurkowa oraz co warto zwiedzić tam pod wodą.

Czyli musimy się zdecydować, gdzie jedziemy nurkować? Czy będą to wody słone czy słodkie, ciepłe czy zimne? Gdy wybieramy kierunek nurkowy, warto również pomyśleć czy mamy sprzęt odpowiedni pod dane warunki czy będziemy musieli coś dokupić?

Lecisz? Dowiedz się o bagaż

Jeśli na wakacje wybierasz się samolotem przed zakupem biletu dowiedz się jaki bagaż możesz ze sobą zabrać. Weź pod uwagę, iż oprócz ubrać bierzesz również sprzęt nurkowy, który zajmie sporą cześć Twojej walizki.

Nocleg? Może blisko bazy nurkowej?

Jeśli jedziesz bez korzystania z biura podróży pomyśl o noclegu niedaleko swojej bazy nurkowej. Jeśli masz zamiar spędzić sporo czasu pod wodą, lepiej by podróż do nurkowiska była możliwie jak najkrótsza. Zaoszczędzisz wtedy na transporcie nie mówiąc o zaoszczędzonym czasie.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jadąc w odległe miejscówki, warto również pomyśleć o bezpieczeństwie oraz zdrowiu. Poszukaj informacji o wymaganych szczepieniach czy są potrzebne dodatkowe szczepienia? Dowiedz się czy w danym kraju, należy uważać na jakieś szczególnie niebezpieczne gatunki zwierząt i roślin. Poczytaj również o podwodnym życiu zbiorników, w których będziesz nurkować.

Dowiedz się więcej o kulturze panującej w danym kraju oraz o tym co może być dziwne lub nas zaskoczyć. Warto być przygotowanym przed wyjazdem tak by spędzić go miło i bezpiecznie.

Nie masz ubezpieczenia? to jest ten moment, gdy należy zadbać o swoje nurkowe ubezpieczenie oraz dodatkowe ubezpieczenie podróżne.

Sprawdź sprzęt

Innych konfiguracji będziemy używać w wodach ciepłych a innych w wodach zimnych. Zobacz jakim sprzętem dysponujesz oraz który musisz zabrać ze sobą na nurkowanie. Zabierz się za kompletowanie twojej konfiguracji na kilka tygodni przed nurkowaniem, tak by sprawdzić wagę sprzętu, sprawność oraz zaplanować pakowanie.

Jest to również dobry pomysł by zanieść swoje automaty do serwisu na przegląd oraz sprawdzić, czy Twój komputer nie wymaga wymiany baterii.

Spakuj się

Pakowanie nigdy nie jest łatwe. Trzeba spakować cały sprzęt. Łatwo w pośpiechu o czymś zapomnieć. Lepiej wcześniej zabrać się za przygotowanie sprzętu do spakowania oraz przemyślane jego rozmieszczenie w bagażu.

Więcej o pakowaniu możesz przeczytać tutaj:

Jak pakować się na nurkowanie by o niczym nie zapomnieć?

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

William Winram – freediving na 145m

Tydzień z nurkowaniem – nurkowe testy