w

Sezon nurkowy 2020 uważamy za otwarty

Prędzej czy później sezon nurkowy 2020 musiał zostać otwarty. Pojechaliśmy z Rafałem do Piechcina. Jak zawsze, ten akwen nas zaskoczył ale również była okazja przywitać się ze znajomymi. Sezon rozpoczęty!

Z Poznania do Piechcina to około 2h drogi. Sam zbiornik jest dość płytki (20-24m), ale bardzo przyjemny pod kursy OWD oraz szkoleniówkę. Dla samych amatorów nurkowania, również znajdzie się kilka fajnych miejsc.

Nurkowanie w Piechcinie 2020

Dodatkowo jest możliwość wynajęcia noclegu na miejscu, dla chętnych. Wszystko do ustalenia i umówienia z przesympatyczną obsługą bazy.

Pod wodą kilka mini łódek, kilka platform i czasem do znalezienia trochę ryby. Ogólnie rzecz biorąc idealne “spokojne”, miejsce na wypad weekendowy lub gdy chcemy odpocząć na dłużej. Świetny do ćwiczenia i nauki nurkowania. A po długiej przerwie, taki właśnie zbiornik nam dobrze służył.

Widoczność nam nie dopisała. Do 10 metra, było to 15cm widoczności a poniżej około 2-2,5m. Ale to było super utrudnienie, nie tylko by dobrze współpracować z partnerem, ale również świetny start sezonu w ciężkich warunkach. Wszystkiemu, winne były ostatnie deszcze, które zabrudziły wodę. Gdy zbiornik wróci do normalności, będzie mógł się pochwalić bardzo dobrą wizurą.

Jest możliwość przygotowania ogniska, dla zainteresowanych (warto skorzystać, wieczory są świetnym sposobem do odpoczynku). A dla posiadaczy zwierzaków, baza jest “pet friendly”, co na pewno ucieszy naszego Labradora, gdy podskoczymy tam na dłużej.

Więcej z życia bazy: http://www.bazapiechcin.eu

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A Plastic Ocean – dokument na Netflix

Panasonic Lumix S1H – idealna kamera dla podwodnych filmowców?