w

Sony FS5 II – kamera półprofesjonalna również do nurkowania

W połowie 2018 roku firma Sony wypuściła kamkorder 4K dla początkujących profesjonalistów (entry-level). Obok przystępnej ceny, szerokiej gamy ISO oraz odpowiednika Super 35 (4K UHD), tę kamerę możemy zabrać kamerę pod wodę.

Profesjonalne Super 35 w ultralekkiej obudowie

Sony reklamuję kamerę PXW-FS5M2 jako “Narzędzie do Spontanicznego Filmowania”. Coś w tym musi być, skoro korpus kamery waży 0,8 kg, a cały komplet jest bardzo poręczny. To właśnie małe wymiary, magnezowa wytrzymała obudowa kamery daje gwarancje, na długoletnią pracę sprzętu.

Na rynku oczywiście możemy znaleźć równie poręczne kamery 5,7K oraz mniejsze kamery 4K ale Sony znajduje się w tak zwanym “złotym punkcie” pomiędzy małą wagą i rozmiarami a możliwościami umieszczenia pomocnej guzikologii.

Dodatkowo otrzymujemy pracę w bardzo dużym zakresie ISO (tak ważne podczas nurkowania w ciemnych miejscach).

FS5 II – zakres ISO

A no i teraz jeszcze kwestia FPS’ów? Do 120 w rozdzielczości 4K i do 240 w 2K/Full HD. Umożliwia także rejestrację żywych obrazów HDR z użyciem krzywych HLG i S-Log2/3.

Body kupimy już za około 23 tyś złotych. Co nie jest niską ceną, ale patrząc co oferuje kamera oraz system obiektywów Sony Alfa jest to ciekawa oferta dla pół-profesjonalistów. Oczywiście do kamery musimy dokupić optykę, akcesoria no i obudowę podwodą.

Dla kogo Sony FS5 II?

Idealna do tworzenia filmów bardziej zaawansowanych. Czyli dla pełnometrażowych dokumentów, reklam oraz wszystkich materiałów video o wyglądzie kinowym. Jednocześnie kamera dla zaawansowanych operatorów video. Niestety kamera nie posiada wbudowanej stabilizacji obrazu.

Więcej o kamerze: https://pro.sony/pl_PL/products/handheld-camcorders/pxw-fs5m2

Prezentacja podwodnej obudowy

Firma SEALUX posiada dedykowaną obudowę do kamery FS5 Mark 2. Wykonana z aluminium świetnie współpracuje z kamerą.

Obudowa SEALUX: https://www.sealux.de/en/products/video-housings/special-housings-sony/pxw-fs5/

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

FLIP7 system filtrów dla GoPro 7

GoPro – jak kręcić ciekawe filmy?