w

Spotkanie z rekinem wielorybim na rafie Fanadir South

Baza nurkowa Optimist Divers Club w Hurghadzie spotkała się z rekinem wielorybim na rafie Fanadir South. Piękne zwierze zostało uchwycone na zdjęciach. Właśnie tego typu obrazy unikają wszystkim, którzy jeszcze nie nurkowali.

Rekin wielorybi na rafie Fanadir South

Nurkowie spotkali go na głębokości 24 m (czyli dla nurków z minimum AOWD), gdzie zaciekawiona rybka pogniła z naszymi bąblami na powierzchnie gdzie snorkowie mogli do nas dołączyć.

Na zdjęciach właściciel bazy Ahmed Hassan (nurek) i snorkująca Marta Pietrzak założyciel bloga Be Diver na stale połączony z baza. Małżeństwo w pracy i prywatnie.

Rekin spędził z nami dobrą godzinę czasu i często musieliśmy od niego uciekać bo ze swoja wielką buzią płynął prosto na nas. Zwierzaczek bardzo łagodny i żywiący się planktonem. A musi go zjeść dużo, naprawdę dużo planktonu.

Baza Optimist Divers Club znajduje się na terenie hotelu King Tut w Hurghadzie skąd również codziennie wypływamy na kolejne nurkowe wyprawy.

Zapraszamy na stronę bazy: http://www.optimistdivers.net

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak dbać o o-ringi w obudowie podwodnej?

Z odwiedzinami w sklepie nurkowym – Divezone.pl