w

Sprzęt nie jest najważniejszy… umiejętności są

Czy sprzęt jest istotnym dodatkiem do tego by być rewelacyjnym nurkiem? Nie koniecznie… sprzęt jest dodatkiem do umiejętności, którzy sami wyćwiczymy. Pomaga ale podczas uczenia się podstaw jest niczym, niż gadżet.

Sprzęt nurkowy a bezpieczeństwo

Zanim zaczniesz czytać dalej nasz artykuł chcemy napisać jeszcze kilka słów na temat bezpieczeństwa. Im nurek jest bardziej doświadczony tym więcej przykłada uwagi do sprzętu jaki posiada. Ważne jest by korzystać ze sprzętu dla nas wygodnego oraz najlepiej dobranego do rodzaju nurkowań jakie robisz.

Drogi sprzęt dobrej jakości, jest na pewno bardziej wytrzymały oraz bardziej niezawodny. Właśnie o niezawodność chodzi w sprzęcie nurkowym. Im lepszy sprzęt posiadamy tym mniejsza szansa na wystąpienie jakiejś awarii pod wodą.

Artykuł ma za zadanie uświadomić tylko, iż do ceny sprzętu nie zależy jak będziemy dobrzy pod wodą. Korzystając nawet z najtańszego sprzętu dobry nurek jest wciąż mistrzem w tym co robi. Pamiętajcie sprzęt pomaga a nie zastępuje wiedzę i doświadczenie!

Jakość nurkowania a sprzęt

Nie ważne z jakiego sprzętu korzystamy, ważne jest jakie posiadamy umiejętności. Tak, to chyba dotyczy się, wszystkiego. Jeśli się dobrze czegoś nauczymy, to sprzęt jest tylko dodatkiem do całości.

Tak samo jest w nurkowaniu, nie ważne na jakim sprzęcie nurkujemy, ważne by nurkowanie przynosiło nam wiele przyjemności i frajdy. A jednocześnie zadbajmy o naukę i rozwój swoich umiejętności.

Jeśli rekreacyjnie ze swoim klubem jeździsz na różne nurki to rób to jak najczęściej potrafisz. Im więcej nurkowań zaliczysz, tym będziesz lepszy i tym więcej uda się Tobie zdobyć praktyki. Tutaj czy będziesz nurkować na skrzydle czy w jackecie, w piance czy w suchym skafandrze nie ma znaczenia.

Ważne by się cieszyć z nurkowania

Przede wszystkim ciesz się z tego co robisz. Jeśli coś ćwiczysz i nie wychodzi, idź zajmij się innymi ćwiczeniami a potem wróć do tego, które sprawia problemy. Na pewno po małej przerwie i świeżo spojrzysz na problem jaki masz z ćwiczeniem. Wszystko zacznie się układać.

Chyba najważniejszą sprawą jest właściwy trym oraz naturalna pływalność. Gdy zdobędziesz w tym elemencie mistrzostwo oraz opanujesz podstawowe techniki nurkowania (pływanie żabką, helikopter, etc.) to cała reszta będzie tylko dodatkiem do nurkowania. Warto się czasem zatrzymać i poćwiczyć naturalną pływalność a nawet zawis w miejscu. Jest to świetny sposób na poszerzanie swojej swobody w poruszaniu się pod wodą.

Techniczny nurek w tanim sprzęcie

Ale sami zobaczcie jak porusza się techniczny nurek z dużym doświadczeniem w najtańszym na rynku sprzęcie. Czy widzicie, by sam sprzęt ograniczał go w niesamowitym utrzymaniu neutralnej pływalności no i samej gracji z jaką się porusza? Chyba nie…

Warto więc w tym momencie zatrzymać się i spojrzeć na elementy, które sprawiają Tobie trudność. Może brak odpowiedniego wyważenia a może jeszcze musisz popracować nad swoją techniką. Tak, czy siak nauki nigdy nie za wiele. Nurkuj, kiedy tylko możesz… poznawaj nowe techniki i poszerzaj swoją wiedzę!

Dodatkowo sama zabawa jest przednia w zdobywaniu nowej wiedzy!

Szukasz więcej informacji o kupnie sprzętu? Przeczytaj nasze inne artykuły o wyborze sprzętu:

Kolejność kupowania sprzętu nurkowego – myśl o przyszłości

Jak wybrać dobrą fajkę do nurkowania?

Jak kupić używany automat do nurkowania?

Co wybrać jacket, skrzydło a może SideMount?

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seawing Nova – nowe płetwy od Scubapro

Kolejność kupowania sprzętu nurkowego – myśl o przyszłości