w

Testowaliśmy Ocieplacz Faun

Testowaliśmy Ocieplacz Faun. Wszystko zaczęło się standardowo. Potrzebowaliśmy dobry ocieplacz pod suchy skafander, który nas ogrzeje nawet gdy woda ma 4 stopnie Celsiusza.

Ocieplacz nurkowy Faun

Niedawno mieliśmy okazję spędzić dużo czasu pod lodem. Był to idealny teren testowy dla naszego ocieplacza z firmy Faun. A już teraz opowiemy czemu lubimy naszego “Fauna” i czy warto wybrać właśnie ten ocieplacz pod suchy skafander.

Po pierwsze, trzeba było się zaopatrzyć w profesjonalny ocieplacz. Mieliśmy dość ubierania się na “cebulę” i noszenia dresów pod skafandrem. Nie daje to wiele komfortu w używaniu. Przede wszystkim ubierając się w zwykłe dresy nie zapewniacie sobie idealnego komfortu cieplnego. Prócz tego zawsze występuje problem potu, więc zwykłe ubranie zaraz robi się mokre podczas dłuższych nurkowań w skafandrze. To nie jest naprawdę komfortowe.

Wybraliśmy więc Faun’a ze względu na zastosowanie dobrej tkaniny Thermo Pyle oraz naprawdę świetnej ceny. Dodatkowo jeszcze, otrzymujemy ocieplacz szyty na miarę, który faktycznie idealnie potem leży na naszym ciele. Nie uwiera, nie krępuje ruchów i jest wygodny podczas nurkowania.

A dodatkowo cały komplet to ocieplacz (kombinezon) + kamizelka na górę. Bardzo fajny dodatek by się dogrzać. Naprawdę fajnie sprawdza się materiał w gramaturach 300-390g/m2. Materiał miły w dotyku chodź nie do końca elastyczny. Ale dzięki szyciu na miarę nie ma problemu z jego dopasowanie do ciała.

Nurek Amator – Ice Diver 2018

Komfort cieplny

Naprawdę na najwyższym pozimie. Mimo spocenia się pod ocieplaczem, przecieku w skafandrze podczas jednego nurkowania nie czuliśmy ani wilgoci ani zimna. Ocieplacz idealnie chroni nas przed, w trakcie jak i po nurkowaniu. Jest ciepłym elementem wyposażenia, które poprawia niebywale komfort cieplny.

Po prostu jest nam naprawdę bardzo ale to bardzo ciepło. Nie ma problemu podczas dłuższego przebywania pod lodem. Nie ma problemu jeszcze przed nurkowaniem, gdy chodzisz w samym ocieplaczu i kurtce na dworze przy temperaturze -6,5.

Komfort nurka jest naprawdę bardzo wysoki! Nie spodziewałem się, że taki drobiazg jak “Ocieplacz” potrafi tyle wnieść przyjemności do nurkowania. Zapominamy o zimnie i skupiamy się bardziej na samym nurkowaniu.

Idealnie ocieplacz się nam sprawował wraz z termiczną bielizną pod nim. Sama bielizna była naprawdę mokra od potu, ścianki skafandra również spocone a ocieplacz wciąż nas grzał i zatrzymywał chłód nawet po nurkowaniu. Ten materiał chyba nie nasiąka, bo nawet zalanie jednej nogi nie było problemem dla ocieplacza. Nie odczuliśmy tego dyskomfortu tak bardzo.

Naprawdę udany zakup się nam trafił. A sam ocieplacz pozostanie z nami do końca lub jeśli jakimś trafem nieszczęśliwie przytyjemy.

Więcej informacji i formularz zamówienia pod adresem: http://www.faun.com.pl/

Oceplacz Nurkowy Faun
 • 9/10
  Wygoda - 9/10
 • 10/10
  Komfort Cieplny - 10/10
 • 10/10
  Dopasowanie - 10/10
 • 9/10
  Jakość wykonania - 9/10
 • 10/10
  Cena/Jakość - 10/10
9.6/10

Opinia

Bardzo wygodny, bo szyty na miarę ocieplacz z naprawdę rewelacyjnym komfortem cieplnym oraz świetnym stosunkiem ceny i jakości. Nasze nurkowanie w Faunie zakończyło się pozytywnie w komforcie i cieple. Faun pozostanie z nami na dłużej.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

2 pingi oraz trackbacki

 1. Pingback:

 2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Staruszek VR3 trafia do Nurek Amator

Suunto – odrobina o fizyce nurkowania i dekompresji