w

To już rok z CN Płetwal

Minął nam rok od kiedy nurkujemy z Centrum Nurkowym Płetwal z Poznania. Rok wielu przygód, kursów, wyjazdów oraz nurkowań. To wspólne 82 nurkowania na terenie Polski i kilka poza Polską. Tak świętujemy 22 listopada 2018 roku!

Zimowa pianka

Właśnie pod koniec listopada ruszyłem do Płetwala by dowiedzieć się czy jest możliwość przyłączenia się do klubu. A już 23 grudnia 2018 miałem okazję wspólnie nurkować na jeziorze Kierskim pod Poznaniem.

Pierwsze nurkowanie to oczywiście sprawdzanie czy coś tam potrafię, kto to jest ten koleś “Ożar” no i czy nada się do naszej grupy. Wydaje się, że nadałem się gdyż wciąż żywo biorę udział w wyjazdach z Płetwalem i jeszcze Maciej Jurasz oraz Dagny nie wyrzucili mnie z klubu.

Grudzień w Piance? Nurek Amator w czapie Św. Mikołaja

Oto pierwsze wspólne nurkowanie, moim partnerem został Tecław i od tamtego czasu było tylko lepiej. Jak widać początki były bardzo skromne. Własna maska, automaty, płetwy i buty reszta wypożyczona z CN Płetwal. Oczywiście daliśmy radę. Dziś to już dawno przeszłość, sprzęt się zmienił, no i uzupełnił.

W doborowym towarzystwie się szkoli

Ten rok to również liczne szkolenia i kursy. Pragnę tu podziękować za wsparcie instruktorowi Wiesławowi, który dzielnie znosił niedostatki wytrzymałościowe nowego kursanta. Również dziękujemy za super szkolenia, które przeszła Marlena.

Tak jest, że w nowym miejscu z fantastycznymi osobami chce się dalej iść w przygodę jakim jest nurkowanie. Płetwal to zgrana grupa osób, które zawsze pomogą i chętnie wybiorą się z Tobą na nurkowanie. Chyba nie mogliśmy lepiej trafić. Naprawdę świetna zabawa i niesamowite przeżycia.

To właśnie w tym centrum ziszcza się nasze motto “Od Marudera do Divera”. Dziś patrząc na ostatnie 12 miesięcy, możemy powiedzieć, że żyjemy! Tak na prawdę nie zmarnowaliśmy tego roku, rozwijamy się i doświadczeniem ale również duchowo. Nurkowanie nadal jest dla nas świetną zabawą i wyzwaniem. I jak zawsze przesuwa nasze granice. Stajemy się coraz bardziej doświadczeni. Liczymy na kolejny rok z CN Płetwal i wszystkim życzymy odnalezienia swojego grona nurków, przyjaciół oraz miejsca, które nazwiecie swoim drugim domem.

Rok 2018 dobiega ku końcowi ale to nie koniec nurkowania. Właśnie kończymy się przygotowywać pod wyjazd do Dahab a już w przyszłym roku kolejne wyjazdy zagraniczne.

Odwiedź CN Płetwal: https://www.facebook.com/Centrum.Nurkowe.Pletwal.Poznan/

A oto kilka zdjęć z naszych wspólnych wypraw:

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Światło i kolor w podwodnym video

Tanie kamery 360 do nurkowania