w

Trzeba rozwijać swoje pasje… robi się ciasno bo sprzętu przybywa

Oj, nurkujemy… a miało być tak prosto. Komplet poseidonów i już jesteśmy gotowi na podbijanie podwodnych światów. Ale to tylko wyobrażenie, potem przyszła rzeczywistość i kolejne wyzwania nurkowe.

W szafach robi się ciasno

Coraz więcej sprzętu się pojawia… nie wiadomo gdzie go przetrzymywać. Miał być komplet ABC oraz automat. Teraz doszły automaty pod Twina no i wkrótce maska pełno-twarzowa. Suchy skafander też trafi do szafy i kolejne elementy całej układanki. A zaczynało się tak niewinnie.

Maska Ocean Reef

Oczywiście teoretycznie jej nie potrzebuję. Ale przyda się podczas bicia rekordu Guiness’a więc będzie moim obowiązkowym elementem podczas nurkowań w sezonie 2018. Czyli coraz bliżej mi do troopera z gwiezdnych wojen niż do nurka.

Gdy ubierzemy się w cały sprzęt nurkowy to oczywiście waga jego jest bliska mojej wadze. Brakuje nam tylko miecza świetlnego ale latarka daje równie mocne światło pod wodą.

To ile sprzętu potrzebuje nurek?

Wszystko zależy jakie nurkowania chce się robić i w jakich wodach. W ciepłych wodach rekreacyjnie wystarczy pianka 3-5mm i pojedyncza butla ze standardowymi automatami. Nie jest się tam narażonym na szybkie wychłodzenie ciała.

W zimnych wodach i nurkowaniach technicznych już budżet potrzebny na ich wykonywanie jest bardzo duży. Liczy się go już w dziesiątkach tysięcy bazując na sprzęcie najwyższej klasy.

Nasze bicie rekordu Guinessa to inwestycja tylko w sprzęt rzędu 20-25tyś zł. A sprzęt to tylko czubek góry lodowej w takim przedsięwzięciu.’

Jak kupować dobry sprzęt nurkowy?

Potrzebny pod nurkowania jakie się wykonuje. Już po zdaniu OWD/AOWD i dalszej chęci nurkowania zastanowić się warto gdzie idziemy dalej z naszą pasją. Czy wystarczy nam przyjemność z nurkowania rekreacyjnego? W jakich wodach będziemy nurkować oraz jaki sprzęt tak naprawdę jest nam potrzebny.

Sporo dowiecie się w swoim Centrum Nurkowym, od znajomych i Instruktora. Sporo też możecie wyszukać na własną rękę w sieci. Ale jeszcze przed zakupem warto porozmawiać z bardziej doświadczonymi nurkami, którzy robią takie nurkowania jakie Was interesują co jest niezbędne do zabawy!

Nasze sprzętowe porady…

Mamy trochę publikacji o kupowaniu sprzętu nurkowego. Zapraszamy do przeglądania:

Automat Oddechowy – tani czy drogi?

Co wybrać jacket, skrzydło a może SideMount?

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

HYDROS PRO – hybrydowe BCD od Scubapro

Freediving na wrakach – Dokument