w

Węże gumowe czy elastyczne? Wybieramy węże nurkowe

Ciekawe informacje dotyczące różnic pomiędzy gumowymi (tradycyjnymi) wężami a elastycznymi wykorzystywanymi w nurkowaniu. Który rodzaj węży warto wybrać, za i przeciw każdego z rodzaju.

Jaki rodzaj węży wykorzystać do swojego sprzętu nurkowego? Czy wybrać standardowy wąż gumowy czy nowoczesny elastyczny?

Które węże nurkowe wybrać, gumowe czy elastyczne?

Musisz sprawdzić czy Twój automat może korzystać z węży elastycznych? Na przykład automaty firmy Poseidon nie są kompatybilne z elastycznymi wężami. W tym przypadku jesteśmy skazani na gumowe węże sprzedawane przez producenta.

Nie masz prostego wyboru przed sobą. Czy węże gumowe a może flex’y? Obok podstawowych różnic w samym materiale wykorzystanym do produkcji musimy pomyśleć o problemach, które mogą wystąpić.

Musisz przemyśleć swój wybór już w momencie kompletowania sprzętu. Do jakiego nurkowania będzie sprzęt wykorzystywany.

Przykładowo węże elastyczne możemy skręcić czy załamać w sposób, który zatrzyma przepływ mieszanki oddechowej. Teraz warto się zastanowić, czy tego typu “awarię” możemy zaakceptować w nurkowaniu. Dodatkowo, węże flexy mogą być narażone na wewnętrzne odrywanie się struktury samego węża.

Oczywiście, same węże elastyczne są lżejsze, bardziej elastyczne i możemy je mieć w wielu pięknych kolorach.

Gdy właśnie dobierasz nowy sprzęt nurkowy, warto również sprawdzić porównanie pojedyncza butla a może twinset? Co wybrać?

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Helikopter czyli jak wykonać obrót w miejscu

Standardowy czy długi wąż? Co wybrać?