w

Węzły nurkowe

Węzły nurkowe, które przydadzą się nam podczas każdego wyjazdu nurkowego. Te przydatne węzły warto poznać i zapamiętać. Zobacz, czy znasz je wszystkie?

Czy kiedykolwiek podczas szkolenia nurkowego musiałeś przymocować worek wypornościowy do jakiegoś obiektu? Istnieje wiele praktycznych zastosowań wiązania węzłów i nurkowanie, nie wspominając o tym, że umiejętności te mogą być również przydatne w życiu codziennym.

W nurkowaniu węzły mogą pomóc przymocować ładunek do kotwicy, zabezpieczyć marker powierzchniowy lub zadokować łódź. Do kategorii węzłów zaliczamy m.in. węzły zaczepowe, stopery, pętle końcowe czy zagięcia. Oto krótka lista pięciu węzłów, które każdy nurek powinien znać.

Węzły nurkowe, które warto poznać!

Jeśli nie znamy węzłów nie potrafimy nawet w sprawdzony sposób przymocować karabińczyka np. do latarki. Z poniższego filmu instruktażowego poznasz podstawowe węzły i techniki ich wiązania.

Posiadając wiedzę i umiejąc wiązać właściwe węzły nasze życie staje się dużo łatwiejsze. Koniec z pytaniami jak to przywiązać i jak powinien wyglądać właściwy węzeł.

Obowiązkowa wiedza dla wszystkich nurków. I tych początkujących ale również tych zaawansowanych.

Warto przeczytać również: Sposób ustawienie skrzydła i osprzętu pod nurkowanie rekreacyjne.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pojedyncza butla z podwójnym zaworem – czy to dobry pomysł?

Baza Nurkowa LOK Machów Jezioro Tarnobrzeskie